Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Tim Draper: Bitcoin’e yatırım yapacak sıradaki büyük şirket Netflix olacak

netflix

Teknoloji ve Bitcoin yatırımcısı dolar milyarderi Tim Draper’dan müthiş bir iddia geldi. Başarılı girişimci Netflix’in Bitcoin’e yatırım yapan bir sonraki dev şirket olacağını söyledi.

Bir podcast’e katılan Draper, Bitcoin’in enflasyon gibi olumsuzluklara karşı bir korunma olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Eğer büyük şirketlerden birinin finans yöneticisi olsaydım ‘Şu kadar yüzde Bitcoin almamız gerekli’ derdim. Çünkü Bitcoin hem geleceğin parası hem de enflasyona karşı ciddi bir koruma. Çünkü devletler her geçen gün daha çok para basıyorlar”

Netflix CEO’su Reed Hastings’in, şirket bilançosunda Bitcoin’e yer verebilecek karakterde bir kişi olduğunu belirten Draper, “Bir sonraki hangi şirket mi olur? Netflix. Bence Reed Hastings yaratıcı ve inovatif bir kişilik. Netflix’te kontrolü elinde bulunduruyor. Bence bir sonraki yatırımı yapacak kişi o olacak” dedi.

Google, Apple ve Amazon’un da dijital gelişim içinde olduğunu belirten Draper şunları söyledi:

“Bence Google, Amazon ve Apple merkezi bir para çıkarmak istiyorlar. Onlara ait bir para… Yine de Amazon muhtemelen yakında Bitcoin kabul etmeye başlar”

Draper ayrıca finansal kurumların, sorumluluklarını yerine getirebilmek adına daha hızlı şekilde Bitcoin trenine binmeye başlayacaklarını belirtti:

“Bitcoin’e geçmek zorunda kalacak diğerlerinin hangileri olduğunu biliyor musun? İnsanların paralarına bakmak zorunda olan emeklilik fonları ve diğer fonlar… Mutlaka Bitcoin almak zorundalar çünkü bu kurumlar finansla uğraşıyor. Tüm piyasa dinamiklerini anlamak zorundalar. Potansiyel nerede var, neresi değer kazanacak… Ya da kaybedecek. Bu değer kaybından nasıl korunmak gerekir… Bunları bilmek zorundalar.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl