Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

NEXON şirketi, 100 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı

Japonya ve Güney Kore merkezli oyun şirketi NEXON da kurumsal kasasına Bitcoin ekleyen şirketlerden biri oldu. Firma dün yaptığı açıklama ile 100 milyon dolarlık Bitcoin aldığını duyurdu.

NEXON’dan yapılan resmi açıklamada işlem ücretleri ve masraflarla birlikte 58 bin 226 dolar ortalama ile 1717 BTC alındığı belirtildi. Böylece dünyada enflasyondan korunmak için Bitcoin alan büyük ve halka açık kurumsal şirketlere Tesla ve MicroStrategy’den sonra NEXON da eklenmiş oldu.

“Alım gücümüzü sürdürmek için aldık”

Şirket yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Owen Mahoney’den yapılan açıklamada, alınan Bitcoin’lerin NEXON’un toplam nakit ve nakite eşit rezervlerinin yüzde 2’sini oluşturduğu belirtilirken, “Bitcoin alımımız hissedarlarımızın elindeki değerleri korumak ve nakit varlıklarımızın alım gücümüzü sürdürmek için yapılmıştır. Dünyadaki bu ekonomik ortamda Bitcoin, uzun dönem istikrar ve likidite sağlamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

1994 yılında kurulan ve 2011 yılında Tokyo Borsası’nda halka açılan Japon-Güney Kore ortaklığındaki şirketin 2018 yılındaki net geliri 2,5 milyar doların üzerinde ve 6 binden fazla çalışanı bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl