Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

NFL’in yıldız oyuncusu, 13 milyonluk maaşının yarısını Bitcoin ile alacak

Amerikan futbolu yıldızlarından Russell Okung, 13 milyon dolar olan yıllık maaşının yarısını bundan böyle Bitcoin ile alacak.

russell-okung

Ulusal Futbol Ligi (NFL) ekiplerinden Carolina Panthers oyuncusu Russell Okung, maaşının yarısını Bitcoin ile alacak.

Ödeme, Bitcoin girişimi Zap yoluyla yapılacak. Zap’ın Strike ürünü, geleneksel maaş çeklerinin BTC’ye dönüştürülmesini sağlıyor.

Okung’un yıllık maaşı yüksek. Ünlü Amerikan futbolcusu, 13 milyon dolar olan yıllık maaşının yarısını Bitcoin ile alırken diğer yarısını da dolar ile alacak.

Zap’ın kurucusu Jack Mallers, konu hakkında CoinDesk’e yaptığı açıklamada, Brooklyn Nets basketbol takımı ile beyzbol takımı New York Yankees’den bazı oyuncuların da programa katılmaya başladığını söyledi.

Okung, Bitcoin ile ödeme alırken işlem perde arkasında şöyle gerçekleşecek: Strike, Carolina Panthers’tan doğrudan dolar alacak, daha sonra bunları Bitcoin ile takas edecek. Bu Bitcoin, ardından Okung tarafından tutulan bir soğuk cüzdana aktarılacak. İşlem sırasında Lightning Network teknolojisinden de yararlanılacak. Bilindiği üzere, Lightning Network, Bitcoin ağının kendisine kıyasla daha ucuz maliyetle daha hızlı işlem yapılmasını sağlayan ikincil bir sistem.

Okung, 2019 yılının Mayıs ayında paylaştığı bir tweet’le Bitcoin ile maaş alma isteğini açıkça belirtmişti. Bitcoin’i finansal bağımsızlığı yeniden kazanmanın bir yolu olarak gören 32 yaşındaki yıldız, bu bağlamda destekleyici bir proje başlattı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl