Rus Bakan: Bitcoin, Rusya’da asla yasal olmayacak

Rusya İletişim Bakanı Nikolay Nikiforov, Bitcoin‘in ülke ekonomisi içinde hiçbir zaman yasal olmayacağını söyledi. Rusya Ulusal Gençlik Forumu’nda gazetecilere konuşan Nikiforov, Bitcoin’in yasal olmamasıyla birlikte Blockchain teknolojisini benimsemenin bütünüyle mümkün olduğunu ifade etti. Nikiforov, Interfax tarafından aktarılan açıklamalarında, “Bitcoin, Blockchain‘in yabancı bir uygulamasıdır ve Rus yasaları onu asla Rusya Federasyonu sınırları içerisinde yasal bir varlık olarak görmeyecek.” dedi. Rus yetkililerden Bitcoin’le ilgili olarak çelişkili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bazı yetkililer, Bitcoin’in yasallaştırılmasına olumlu bakarken bazılarıysa net bir yasağın kaçınılmaz olduğunu...

Rusya İletişim Bakanı Nikolay Nikiforov, Bitcoin‘in ülke ekonomisi içinde hiçbir zaman yasal olmayacağını söyledi.

Rusya Ulusal Gençlik Forumu’nda gazetecilere konuşan Nikiforov, Bitcoin’in yasal olmamasıyla birlikte Blockchain teknolojisini benimsemenin bütünüyle mümkün olduğunu ifade etti.

Nikiforov, Interfax tarafından aktarılan açıklamalarında, “Bitcoin, Blockchain‘in yabancı bir uygulamasıdır ve Rus yasaları onu asla Rusya Federasyonu sınırları içerisinde yasal bir varlık olarak görmeyecek.” dedi.

Rus yetkililerden Bitcoin’le ilgili olarak çelişkili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bazı yetkililer, Bitcoin’in yasallaştırılmasına olumlu bakarken bazılarıysa net bir yasağın kaçınılmaz olduğunu dile getiriyor.

Geçtiğimiz aylarda Rusya’nın Çin’in Bitcoin madenciliğindeki hakimiyetini kırmak için çalışmalara başladığı ortaya çıkmıştı. Bunun yanı sıra gelecek yıl Temmuz ayına kadar madenciliğin yasalarca düzenleneceği öğrenilmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl