Popüler analist Bitcoin’e rota çizdi: Nisan’a kadar ucuz, sonra asla

Bitcoin, 3800'de yatay bir seyir izlerken bir kripto para analisti en büyük kripto paranın Nisan'dan sonra asla 3,000 dolar seviyelerinde olmayacağını iddia etti.

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 80 oranında düşmesine karşın çok sayıda yatırımcı hala temkinli ve kripto parayı düşük bir fiyat aralığında açığa satıyor.

Bitcoin‘de kısa pozisyonlar, bu haftanın başlarında son üç haftanın en yüksek seviyesine ulaştı ve bu yatırımcıların Bitcoin’in kısa vadeli performansına ilişkin güven eksikliği yaşandığını gösterdi.

Öte yandan Twitter’da popüler bir teknik analist olan Galaxy’ye göre 3000 dolar seviyelerindeki Bitcoin, gelecekte tekrar gelmeyecek ender bir fırsat olabilir.

Galaxy’ye göre Bitcoin, ilk günden bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma, keskin bir düşüş yaşama, birikim dönemi geçirme ve ardından tekrar yeni bir zirveye çıkma şeklinde bir eğilim izledi.

1-2 ay içinde iyileşme

Borsacı, bu eğilime dayanarak Bitcoin’in Nisan ayından sonra bir daha 3,000 dolar seviyelerinde olmayacağını ve lider kripto paranın 1-2 ay içinde iyileşme rotasına gireceğini ileri sürdü.

Twitter’da yaklaşık 50 bin takipçiye sahip olan analist, fiyatların bazılarına rastgele görünmekle beraber gerçekte tekrarlanan modeller ve eğilimler yarattığı iddiasından hareketle Nisan ayının Bitcoin’in bugünkü kadar ucuz olduğu son ay olacağını ifade etti. Analist, sözlerinin devamında gelecekte en büyük kripto paranın birçok defa ucuz seviyelerde bulunacağını fakat asla 3,000 dolar seviyelerinde olmayacağını belirtti.

Bazıları Kasım’a benzetiyor

Bununla beraber Bitcoin’in üç ay istikrarlı bir rota izlediği ve takip eden ay yaklaşık yüzde 50 değer kaybettiği Kasım ayındaki fiyat hareketlerini yineleyeceğini öne süren birkaç borsacı ve teknik analist de var.

Bunlardan biri Bloomberg analisti Mike McGlone. McGlone, “Piyasanın tamamı fiyat düşüşlerinin kaldığı yerden devam etmesi için hazır durumda. Koşullar çöküşten önceki Kasım 2018’e benziyor. Fiyatlar, çok kısa süreli birkaç aşağı yönlü keskin hareketlerle dar aralıklarda konsolide oluyor.” diyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl