Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin madencilik şirketinin hisseleri, tek duyuru ile tavan yaptı

Bitcoin madenciliği şirketi Northern Data AG'nin hisseleri, bugün Kovid-19 ile ilişkili bir açıklama sonrası yüzde 40'tan fazla arttı.

Almanya merkezli Bitcoin ve kripto para madenciliği şirketi Northern Data AG’nin hisseleri, bugün yapılan bir açıklama sonrasında yüzde 40’tan fazla değer kazandı.

Bitcoin, yüzde 8 artarken performansıyla onu katlayan Xetra’da listelenen şirket, Teksas’ta bulunan tesisinin işlem gücü kapasitesini 3.6 gigavata çıkaracağını, ayrıca Kanada ve İskandinavya’da yeni tesisler açacağını bildirdi.

Bu açıklama sonrası, Northern Data AG’nin hisseleri, 25 dolar seviyelerinden 35.40 dolara çıktı.

Kovid-19, işlem gücü talebini artırdı

Koronavirüs salgını tüm dünyada iş dünyasını ve sosyal yaşamı derinden etkilerken Northern Data, salgının işlem gücü kapasitesi talebinde büyük bir artışa yol açtığını vurguluyor. Bu talep, hem ilaç şirketleri hem de uzaktan çalışan diğer tüm işletmelerden geliyor.

Şirket, bu yılın başında Whinstone US ile birleşmesinden dolayı adını değiştirmişti. Northern Data, daha önce Northern Bitcoin olarak biliniyordu.

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik tesisi

Northern, 2020 yılı ile birlikte Teksas’ta dünyanın en büyük madencilik tesisini oluşturmaya başlamıştı. Whinstone’u satın alan şirket, 2020 yılı sonuna kadar tesisin kapasitesini 1 gigavata ulaştırmayı hedefliyordu. Bununla beraber son gelişmeler, bu hedefe beklenenden erken ulaşıldığını gösteriyor. Veri merkezinin maliyetinin 150 milyon doları bulacağı bildirilmişti. Ayrıca iki önemli kurumsal şirket SBI Holdings ve GMO, tesiste madencilik kapasitesi kiralama için anlaşma yapmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl