“Likidite patlaması sürecek” diyen ünlü spekülatör, Bitcoin’in yörüngesini çizdi

Dolar milyarderi yatırımcı Michael Novogratz, hükumetlerin destek paketlerinden kaynaklanan küresel likiditenin Bitcoin fiyatının bu sene 20 bin dolara ulaşmasını sağlayacağını iddia etti.

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, CNBC’de küresel ekonomiyi değerlendirdiği programda, hükumetlerin destek paketlerinin, perakende yatırımcının ilgisiyle birleşip altın ve Bitcoin’deki yükselişi devam ettireceğini düşündüğünü söyledi:

“Bu yaşanan likidite durumunun bir yere gittiği yok. Çok daha büyük destek paketleri olacak. FED’in de faizleri yükseltmesi gibi bir durum beklenmiyor.”

Hatırlanacağı üzere, Mart ayında Donald Trump’ın 2.2 trilyon dolarlık koronavirüs yardım paketini imzalamasının ardından hem Demokratlar hem de Cumhuriyetçiler daha fazla paket talebinde bulunmuşlardı. Pazartesi günü de Demokratlar 3 trilyon dolarlık, Cumhuriyetçiler ise 1 trilyon dolarlık destek paketi yasa tasarısı teklifinde bulundular.

“Önce 14, sonra 20 bin dolar”

Önümüzdeki 3 ayda Bitcoin’in 14 bin dolar civarında olmasını beklediğini belirten ve sene sonu fiyatın kolaylıkla 20 bin dolara ulaşabileceğini söyleyen Novogratz, “Perakende yatırımcının Bitcoin’e olan ilgisi devam ediyor. Hisse senetleri yatırımcısı da altın ve Bitcoin’e dönüyor” yorumunu yaptı.

“Daha da fazla Bitcoin almak istiyorum”

Yatırımlarının çoğunun Bitcoin, altın ve gümüşte olduğunu belirten Novogratz, “tüm varlığımın yaklaşık yüzde 20’si Bitcoin’de ama daha da çok almak istiyorum. Yüzde 5’lik bir bölümde ise altındayım” dedi.

“Bitcoin’e alışma evresindeyiz”

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisini gördüğünü ancak onlar için BTC almanın hala zor olduğunu belirten milyarder yatırımcı, “Alması kolay olsaydı bugün fiyat çok daha yükseklerde olurdu. Altının 3 bin senelik geçmişi var. Bitcoin ise daha yeni. Adaptasyon evresindeyiz ama altını da seviyorum” şeklinde konuştu.

Bitcoin geçen haftadan bu yana yüzde 15, yılbaşından bu yana ise yüzde 50’lik bir yükseliş kaydetti. Ay başından bu yana yüzde 7’lik bir artış gören altın ise Pazartesi gün tüm zamanların en yüksek rakamına ulaşmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl