Bitcoin almaya devam eden Novogratz, kriz sonrası yükselebilecek hisseyi belirledi

Mike Novogratz, ABD televizyon kanalı CNBC'de çıktığı son programda altın ve Bitcoin'in en sevdiği iki varlık olduğunu yineledi. Düzenli olarak Bitcoin yatırımı yapmaya devam ettiğini söyleyen Novogratz, son dönemde Starbucks hisselerinden de satın almayı ihmal etmedi.

Galaxy Digital CEO Mike Novogratz, CNBC’deki ‘Squawk Box’ programında altın ve Bitcoin’i en güvenli iki varlık olarak tanımladı.

Novogratz konuyla ilgili, “Bitcoin yatırımım var ve düzenli olarak buna ekleme yapıyorum. Şu an hem Bitcoin hem de altın için yükseliş yaşanabilecek bir ortam var.” yorumunu yaptı. Milyarder yatırımcı, altın ve Bitcoin’in, sürekli para basılan bu dönemde sağlam durduğuna inanıyor.

Novogratz, röportajında ABD meclisi sözcüsü Nancy Pelosi’nin teklif ettiği yeni destek paketinden de bahsetti. Bilindiği üzere politikacılar, salgından etkilenen ABD halkı için her geçen gün daha fazla para basma tercihini kullanıyorlar. Yeni destek paketinin meblağı henüz açıklanmasa da 1 trilyon dolar civarında olması bekleniyor. Bilindiği üzere, her ABD vatandaşına 1200 dolarlık destek veren toplam 6 trilyon dolarlık yardım paketi 27 Mart’ta Temsilciler Meclisi’nden geçmiş ve başkan Donald Trump tarafından açıklanmıştı. Bu destek paketi de ilkinden kısa süre sonra hayata geçecek gibi gözüküyor.

Novogratz, yardım paketiyle ilgili olarak, esprili bir şekilde “Nasıl olsa para ağaçlarda yetişiyor” yorumunu yaptı ve Bitcoin için yükseliş ortamının yaşandığını söyledi.

Hisse senetlerinde henüz artış yok

Novogratz hisse senetleri piyasasına ise, 2 günlük yükseliş rallisine rağmen “çok fazla para koymadığını” söyledi. Buna rağmen Wall Street kurdu, kriz sonrası insanların “dükkanlara” geri döneceklerini düşündüğü için Starbucks hisselerinden satın almayı da ihmal etmedi. Ünlü kahve zincirinin hisseleri küresel krizden ötürü yüzde 30’a yakın düşüş yaşamıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl