Bitcoin, milyarder Novogratz’a göre yarışı tek bir şartla kazanacak

Kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin ve altının geleceği hakkında konuştu. Novogratz, bu varlıkların eninde sonunda geri dönüş yapabileceğine inanıyor.

Galaxy Digital’in patronu Mike Novogratz, CNBC’ye verdiği son röportajda, merkez bankalarının parasal genişlemeye dönüş yapması halinde hem Bitcoin’in hem de altının uzun vadede kazandıracağını iddia etti.

“Faizlerin bu kadar artırılması beklenmiyordu”

Kripto para milyarderi, birçok kişinin 2022’de parasal sıkılaştırmanın hızına hazırlıksız yakalandığını savunurken Bitcoin’in düşük performansını piyasalardaki makro dalgalanmalarla açıkladı. Novogratz, bu yılın başlarında insanların faizlerin bu kadar artırılabileceğini beklemediğini dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Toplam kripto para ve token sayısı 21000’i aştı

Serveti adeta eridi

Öte yandan Novogratz’ın net serveti geçen yıl 8.5 milyar dolar gibi etkileyici bir rakama ulaşmıştı. Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre bu rakam, kripto paralardaki çöküşün ardından şimdi 2.1 milyar dolara kadar geriledi. Novogratz bu büyük düşüşe rağmen, kriptodaki en zengin insanlar arasında yer almaya devam ediyor.

Gözler Fed’in faiz kararında

Öte yandan tüm gözler yarınki ABD merkez bankası Fed toplantısı ve faiz kararına çevrildi. Fed’in enflasyonu dizginlemek için 75 baz puanlık bir faiz artırımı daha yapması bekleniyor. Sıkılaştırma eğilimi, İsveç Merkez Bankası’nın da politika faizlerinde beklentilerin üzerinde 100 baz puanlık artış açıklamasıyla küresel bir hal aldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl