Bitcoin’de 3,900’ü öngören analist son tahminiyle can sıktı

71 yaşındaki emektar analist Peter Brandt, Bitcoin'deki son yükseliş hareketinin büyük olasılıkla bir ölü kedi sıçraması olduğunu öne sürerek 1,200 doların test edilebileceğini iddia etti.

71 yaşındaki emektar borsa simsarı Peter Brandt, 22 Ocak’ta Bitcoin, 10,000 doların üzerinde işlem görürken genel bir teknik analiz kuralına dayanarak Bitcoin’in zirveden yüzde 80 oranında düşeceğini ve hedefin 3,933 dolar olduğunu iddia etmişti.

Nitekim, yılın son ayında Brandt’in öngörüsü gerçekleşti.

‘Boğaya dönüşten ziyade ölü kedi sıçraması’

Brandt, Bitcoin’deki son yükselişle alakalı olarak “Gerçekten hiçbir yere gittiğini sanmıyorum. Belki 4,600 dolar olabilir.” şeklinde konuştu ve 4,000 doların üzerindeki herhangi bir yükselişin Bitcoin boğa piyasasına dönüşten ziyade büyük olasılıkla bir ölü kedi sıçraması olduğunu ekledi.

Brandt, Yahoo Finance ile gerçekleştirdiği röportajda Bitcoin’in 4,000 doların üzerine tırmandığı bugünkü toparlanmaya karşın eğer beklediği gibi bir ölü kedi sıçraması oluşur ve lider kripto para 3,000 dolarlık psikolojik desteğin altına inerse 2013’ün en yüksek seviyesi olan 1,200 doların test edilebileceğini söyledi.

Brandt, sözlerinin devamında eğilimde tam bir tersine dönüş başlamadan önce ayı piyasalarının önceki yüksek seviyeleri tekrar test etme eğiliminde olduğunu ifade etti.

Analist, fiyatın 1,200 dolara gerilemesi hakkında konuşurken “Bu noktada kriptonun hiç dostu yok. En büyük kripto para savunucuları bile her şeyin bittiğini düşünmeye başlayabilir.” diyor.

Haber: Yahoo Finance

→ BITCOIN 4,000 DOLARI NASIL AŞTI? YANIT AÇIĞA SATIŞÇILARDA

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl