Norveçli milyarderin şirketinden Bitcoin Lightning geliştiricisi Breez’e yatırım

Mart ayında Norveçli dolar milyarderi işadamı Kjell Inge Røkke'nin kurduğu Bitcoin odaklı yatırım şirketi Seetee, Bitcoin Lightning Ağı ödeme geliştiricisi olan Breez'e yatırım yaptı. Anlaşma Breez şirketi tarafından da resmen duyuruldu. Açıklamada, "Seetee, Breez'e yardım ediyor. Breez Lightning Ağı'nın geliştiriyor ve Lightning Ağı da dünyayı ileri götürüyor" denildi.

bitcoin lightning

Bitcoin ödeme şirketi Breez, Norveçli dev yatırım grubu Aker’in alt şirketlerinden olan Seetee’nin yeni yatırımcıları olduğunu açıkladı.

Breez kurucu ortağı ve CEO’su Roy Sheinfeld yatırımla ilgili yaptığı açıklamada, “Seetee’nin yatırımı onların, Breez’in Bitcoin’in dünya parası olma yönündeki açık, merkeziyetsiz ve bağımsız ilerleyişine vereceği katkı yönünden bize olan güvenlerini gösteriyor.” dedi.

Breez, Lightning ikinci katman ağından yararlanarak ödeme altyapısını oluşturmaya odaklanan bir firma ve Lightning üzerinden müşterilerine Bitcoin’in ödeme imkanlarından yararlanma fırsatını veren bir şirket. Breez ayrca Seetee’nin portföyüne dahil olan ilk yazılım girişim firması konumunda…

“Lightning bir oyuncak değildir”

Breez’den yapılan resmi açıklamada da şu ifadeler kullanıldı:

“Birlikte inşa ettiğimiz şey, bir ütopya değil, penceremizin hemen önündeki dünyadır. El Salvador bu anlamda çok önemli ve cesur bir adım attı. Lightning bir oyuncak değildir. Gerçek insanlar ona güvenerek işlem yapıyorlar. Biz de bu insanlar için çalışmak zorundayız. Seetee’nin yardımıylaLightning’in gelişmesi için merdivenleri çıkacağız. Seetee, Breez’e yardım ediyor. Breez Lightning Ağı’nın geliştiriyor ve Lightning Ağı da dünyayı ileri götürüyor”

Norveçli dolar milyarderi iş insanı Kjell Inge Røkke’nin sahibi olduğu Aker, Seetee’yi Mart ayının başında Bitcoin ve Bitcoin madenciliğine yatırım yapmak için kurmuştu.

Bilindiği üzere, Lightning Ağı kullanıcılar arasındaki küçük işlemleri Bitcoin blok zincirinden ayrı tutan ve bir ölçeklendirme çözüm sistemi… Bu sistem, tüm işlemlerin Bitcoin protokolünün kurallarına uymasını sağlarken aynı zamanda ödemelerin son halini Bitcoin’in temel katmanına yerleştirmek için akıllı sözleşmeler kullanıyor. Lightning Network’te ayrıca, Bitcoin blok zincirinde olduğu gibi bekleme süreleri ve işlem ücretleri de bulunmuyor. Dolayısıyla ağ, küçük ödemelerin de hızlı ve sorunsuz şekilde halledilebilmesini sağlıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl