Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

OKEx: Binance’e gönderilen 96 milyon dolarlık Bitcoin bize ait değil

Bugün OKEx'ten Binance'e gerçekleştiği öne sürülen Bitcoin transferleri soru işaretleri yaratmıştı. OKEx'ten yapılan açıklamada, bu adreslerin borsayla ilişkisi olmadığı bildirildi.

bitcoin

Blok zincirlerindeki büyük hareketlilikleri izleyen Whale Alert, bugün toplamda 8 bin 500 BTC’nin OKEx’ten Binance’e taşındığını bildirmişti.

OKEx’te para çekme sistemi kullanıcılara kapalıyken bu işlemin nasıl yapıldığı soru işaretleri yaratmıştı. OKEx’ten kısa süre içinde açıklama geldi. OKEx’in açıklamalarına göre, işlemler Whale Alert tarafından yanlış etiketlendirildi.

Şirketin Finansal Piyasalar Direktörü Lennix Lai, söz konusu transferlerin OKEx’ten yapılmadığını ve adreslerin OKEx’e ait olmadığını ifade etti.

Blockchain analitik şirketi Chainalysis’in Baş Ekonomisti Philip Gradwell de bu durumu doğruladı ve OKEx’ten Binance’e bir hareket olmadığını belirtti. Bu işlemlerde Binance’e 96 milyon dolar değerinde 8 bin 500 gönderilmişti.

OKEx, bugün sabah saatlerinde sürpriz bir kararla tüm çekim işlemlerini durdurduğunu duyurdu. Borsa, buna gerekçe olarak şifreleri tutan yetkililerden birinin polis soruşturması kapsamında gözaltında olmasını gösterdi. Şirket, gözaltı nedeninin borsayla ilgili olmadığını ve kişisel meselelerden kaynaklandığını vurguladı.

Son olarak OKEx, müşterilerin fonlarının güvende olduğunu ve OKEx üzerinde diğer tüm işlemlerin normal seyrinde devam ettiğini aktardı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan OKEx’in cüzdanlarında tutulan Bitcoin miktarı, dolaşımdaki Bitcoin’lerin yüzde 1.1’ini oluşturuyor. Bu miktar yaklaşık 200 bin BTC’ye denk geliyor ve mevcut fiyatlarla 2 milyar 300 milyon dolar ediyor.

Bitcoin, TSİ 22.15 itibari ile 11 bin 356 dolardan el değiştiriyor.

Bitcoin grafiği, TradingView tarafından
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun