Bu sistem okyanus akıntılarından yararlanarak Bitcoin üretiyor

FF Los Angeles, okyanusları Bitcoin üretmek için kullanarak onları alışılmadık bir şekilde kurtarmaya yardımcı oluyor.

FF Los Angeles, okyanusları Bitcoin üretmek için kullanarak onları alışılmadık bir şekilde kurtarmaya yardımcı oluyor.

Tara Expeditions Vakfı,  Ocean Miner adında yeni ve ilgi çekici bir proje açıkladı. Blockchain ile arazi sanatı arasında kalan proje, okyanuslara korunmalarının finansmanı için Bitcoin üretme şansı veriyor.

Vakıf, iklim değişikliğinden daha iyi korunmak için proaktif olarak okyanusu araştıran ve anlayan bilim insanları ile dünya denizlerini dolaşıyor. Ancak çoğunlukla deniz araştırmalarını finanse etmekte zorluklar ile karşılaşıyor.

Çevresel endişelerle ilgili kurumlara yapılan bağışlar yüzde 3’ten daha az bir miktar oluşturduğu için Tara Vakfı ekibi FF Los Angeles ile birlikte Ocean Miner adında bir sistem geliştirdi.

Yeni hidrolik türbin sistemi, deniz akıntılarının ve gelgitlerin en güçlü olduğu yer olan Fransa’daki Morbihan Körfezi’ne kuruldu.

Sistemin çalışma prensibi ise şu şekilde: Türbin, gelgitler ve akıntılardan dolayı oluşan enerjiyi elektrik enerjsine dönüştürüyor. Bitcoin madenciliği için çalışan ve türbine bağlı olan bir bilgisayar da bilgisyarın sahibi için Bitcoin üretiyor.

Burdan kazanılan para ise avroya dönüştürülerek okyanus araştırmalarına ödenek olarak ayrılıyor.

Bigisayar ve bileşenleri kayalık bir tepede aynalarla donatılmış küçük bir konutun içerisine kuruldu. Bilgisayar türbine bağlandıktan sonra kendi kendine yeter hale geldi.

Bir ay sonra Ocean Miner sistemi aylık 250 dolar kazanmaya başladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl