Analist: Son iki hafta, Bitcoin ölüm kalım noktasına yaklaşıyor

Bitcoin, 4000 doları aşmakla mücadele ederken bir kripto para analisti önümüzdeki son iki haftanın çok önemli olduğunun altını çizdi.

Amiral gemisi kripto para Bitcoin, Bitstamp üzerinde 3980 dolardan işlem görüyor. Dün, son bir hafta içinde üçüncü defa 4000 doları kırmayı deneyen kripto para, bu eşiği aşamayınca yine bir miktar geri çekildi.

Bitcoin’de yeni bir boğa koşusuna başlanıp başlanmadığı tartışılırken bir kripto para analisti, Bitcoin için önümüzdeki iki haftanın çok önemli olduğuna inanıyor.

Bitcoin’in mevcut işlem aralığı daraldığından ve fiyat 4000 dolar civarında genel bir dirence yakın noktada konsolide olduğundan piyasa değerine göre lider kripto para, 6000 dolarlık desteğin kırıldığı Kasım ayından bu yana en kritik noktada olabilir.

Bitcoin, Kasım ayında 3200 dolara kadar gerilediği günden beri yükseliş eğilimi gösteriyor. O zamandan bu yana fiyat, 3700’ün altına düşmedi ve her düşüş girişiminden sonra istikrarlı bir şekilde yükseldi.

Twitter’da popüler bir teknik analist olan Crypto Rand, paylaştığı bir grafikle Bitcoin’in güçlü bir dirence doğru yaklaştığını gösterdi. Analist, Bitcoin için muhtemelen son aylardaki en önemli iki haftaya girildiğini, kripto paranın yıllık düşüş eğilimi kanal direnci ile karşı karşıya olduğunu söyledi. Analist ayrıca bu durumu Bitcoin için ölüm kalım meselesi olarak niteledi.

Direnç çizgisi, ilk önce geçen yıl Mayıs ayında Bitcoin’in 10,000 doları aşma girişimine engel oldu. Ardından Temmuz ayında gerçekleşen bir başka fiyat rallisinde de bu direnç aşılamadı. Bitcoin, bu direnç çizgisiyle en son Kasım ayında karşılaşmıştı. O sıralarda Bitcoin’in fiyatı dengelenmiş gibi görünüyordu fakat fiyat sonunda dirence dokunduğunda Bitcoin, 3200 dolara doğru sert şekilde düştü.

Bitcoin’in bu direnci kırması halinde ayı piyasasının sona erdiğinin en güçlü sinyallerinden biri oluşacağından dolayı fiyatta önemli bir artış yaşaması bekleniyor. Bununla beraber direnç kırılamazsa kripto para, daha düşük seviyelere gerileyebilir.

Haber: NewsBTC

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl