Joey Krug: Kripto para fiyatları, 2020’ye kadar 10 kat artabilir

Dünyanın en büyük kripto para serbest yatırım fonu olan Pantera Capital'ın teknoloji şefi, kripto para piyasasında fiyatların bu noktadan 2020'ye kadar 10 kat artabileceğini söyledi.

Blockchain yatırım şirketi ve serbest yatırım fonu Pantera Capital’in teknoloji şefi Joey Krug, Bloomberg’e verdiği demeçte kripto para piyasalarının bir sonraki boğa koşusunda bulunduğumuz seviyeden 10 kat artabileceğini söyledi.

Krug, Bitcoin’de dibe yakın bir noktada bulunulduğunu, piyasanın buradan kurtularak yükselişe geçmesi için ölçeklenebilirlik problemlerinin çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Krug, “Bazı katalizörlerin bir sonraki boğa koşusunu sağlayabileceğini düşünüyorum. Ortada bir sürü merkezsiz uygulama var fakat temelde henüz kullanıcı yok. Bu kullanıcıları uygulamaları kullanmaktan alı koyan iki şey var. Bunlardan biri ağların ölçeklendirme problemleri. Bu ağların şu anki hızları esasen çevirmeli bağlantıdan önceki internete benziyor. Yani çok yavaşlar. Ve ayrıca bugün itibari paraları kripto paralara dönüştürmek gerçekten çok pahalı. Sanırım önümüzdeki altı ile dokuz ay boyunca çok şey değişecek.” yorumunu yaptı.

Krug, sözlerinin devamında önümüzdeki birkaç yıl içinde Visa veya Mastercard kadar hızlı blok zincirleri görüleceğini düşündüğünü söyledi.

Teknoloji şefi, Fidelity haberinin neden piyasa için bir katalizör olmadığı sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

“İki yıl önce bu büyük bir boğa koşusunu başlatabilirdi… Ama bence bu noktada artık piyasa gerçekten yükselmeye başlamak için adaptasyonu bekliyor. Bunu elde edebilmeniz için ölçeklenebilirliğe ihtiyacınız var.”

Krug’un ifade ettiği gibi kripto para piyasası, mevcut yerinden 10 kat artarsa bu piyasanın 2 trilyon doları aşabileceği anlamına geliyor.

→ BITCOIN İLE 200 MİLYON DOLAR GÖNDERDİ, SADECE 0.1 DOLAR ÖDEDİ

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl