EOS’un kurucu ortağından iddialı Bitcoin öngörüsü

En büyük kripto paralardan EOS'un kurucu ortağı Brendan Blumer, kesin bir dille "Bitcoin, altının yerini alacak" dedi ve 20 yıllık bir zaman dilimi verdi. Blumer'in açıklamalarının yanı sıra Litecoin, Stellar ve TRON'dan önemli gelişmeler...

Kripto para piyasası iyi bir haftayı geride bıraktı. 12 Mart’ta 3800 dolardan alıcı bulan Bitcoin, hafta içinde 4030 dolara kadar tırmandı.

En büyük kripto para bir miktar gerileme ile 3960 dolarda yatay seyrini sürdürürken EOS’un kurucu ortağı Brendan Blumer’den iddialı bir öngörü geldi.

Blumer, kişisel Twitter hesabından paylaştığı öngörüsünde Bitcoin’in 20 yıl içerisinde değer saklama konusunda lider bir emtia olarak altının yerini alacağını ileri sürdü.

Altının piyasa değeri kabaca 7 trilyn dolar. Bitcoin’in altının yerini alması ve dolayısıyla piyasa değeri 7 trilyon dolar olması halinde her bir Bitcoin 333 bin dolar değerinde olacak.

Blumer, bu kesin öngörüsü üzerine bir takipçisinden gelen Bitcoin’in tartışılan madencilik algoritması PoW’un bir geleceği olup olmadığına ilişkin soruya Lightning Network’ü kast ederek “Etkinliğin çoğu ölçeklenebilir ikinci katman çözümlere akacak fakat Bitcoin’in farkındalığı ve likiditesi artmaya devam edecek.” dedi.

Blumer, Bitcoin’in altının yerini alacağını öne süren tek kişi değil. Erken dönemde Bitcoin’e yaptıkları yatırımla fiyatın 20 bin dolara çıktığı 2017’nin Aralık ayında en büyük kripto paradan elde ettikleri servetleri 1 milyar doları aşan Winklevoss kardeşler de aynı görüşte. Bitcoin’in sarı metale olan ilgiyi azaltacağını düşünen Cameron Winklevoss, “Biz Bitcoin’in altını sekteye uğratacağını düşünüyoruz. Para özelliklerine baktığımızda daha iyi bir altın olduğu görüşündeyiz. Bitcoin’in kaynağı sabittir, bu da kıt olmasından daha iyidir. Altına göre daha taşınabilir, değiştirilebilir, bölünebilir ve dayanıklı.” diyor.

Öte yandan Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak da Bitcoin’in hem altından hem de ABD Doları’ndan daha iyi olduğunu iddia etmişti.

Litecoin

Litecoin’de gizlilikle ilgili gelişmeler devam ederken küresel çapta kabul de artış gösteriyor. Şubat ayında dünyanın dört bir yanında yer alan kripto para ATM’lerinde Litecoin desteği yüzde 4.3 arttı. Öte yandan topluluğun genişlediğine dönük bir işaret olarak 2012’nin başlarında Reddit’te açılan Litecoin subreddit’i 200 bin aboneyi aştı. İki yıl önce 20 bin abonesi bulunan subreddit, iki yıl içinde 10 kat büyümüş oldu.

TRON

TRON’un kurucusu Justin Sun, Hong Kong’da düzenlenen Token 2049 konferansı sırasında yaptığı konuşmada 2019’un geri kalanında ne gibi planları olduğunu açıkladı. Sun’un açıklamalarına göre BTT token’ı BitTorrent Speed’de kullanılabilir olacak, iki ay içinde BitTorrent Live yeni bir görünüme kavuşacak ve mesajlaşma ile hediye desteği gelecek, TRON tabanlı USDT ana ağa geçirilecek, TRON’un ikinci katman çözümü Sun Network piyasaya sürülecek ve Zcash’e benzer gizlilik özelliği getirilecek.

Stellar

Mozilla’nın COO’su Denelle Dixon, Stellar’a CEO olarak atandı. Dixon, Stellar’ın dünyanın ekonomik potansiyelini ortaya çıkarmayı hedefleyen ‘büyük vizyonu’ndan heyecan duyduğunu ve Stellar’a katılma kararını etkileyen şeyin bu olduğunu söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun

2 comments

  1. Talat aslaner Cevapla

    Hic gercekci gelmiyor dunya ekonomi krizdeyken sanal paranjn bu kafar zirve yapmasi

  2. Yıldırım Cevapla

    Dünyada altının yerini hiçbir şey alamaz. Bunlar sadece senaryo olur öteye gidemez.