Bitcoin’in piyasa değeri son 13 ayın en düşük seviyesine indi

5,175 dolardan alınıp satılan lider kripto para Bitcoin'in piyasa değeri 90 milyar dolara gerileyerek son 13 ayın en düşük seviyesini gördü.

Dünyanın en önde gelen kripto para birimi Bitcoin‘in piyasa değeri, yeni bir dibe ulaştı.

Bugün düşüşünü sürdüren kripto paranın piyasa değeri yaklaşık 90 milyar dolara kadar geriledi. Aynı zamanda, CoinMarketCap.com verilerine göre Bitcoin’in fiyatı şu anda 5,175$ seviyelerine kadar düşmüş durumda. Bu 18 Ekim 2017’den bu yana görülmemiş bir seviyeydi. Ayrıca bu düşüş eğilimi, bu yıl içinde Bitcoin’in ikili dip oluşturma ihtimalini de kuvvetlendirdi.

Bitcoin Cash çatallanması, piyasadaki düşüş eğiliminin arkasındaki ana tetikleyici unsur oldu. Büyük bir madencilik şirketinin CEO’sunun, Bitcoin ABC’yi desteklemek için Bitcoin hash gücünü yeniden tahsis edeceklerine dair açıklaması üzerine Bitcoin, istenmeyen olumsuzluk girdabının içine biraz daha sıkıştı.

 

Düşüş eğilimi kısa süreli olsa bile bütün kripto piyasasının önünde büyük bir çukur açtı. Artık potansiyel yatırımcılar hiç olmadığı kadar kararsız görünüyorlar.

Analistler de bu düşüş eğiliminin uzun süreli bir şekilde devam edeceğini düşünüyor. Willy Woo ve Crypto Rand gibi kripto para uzmanları da Bitcoin’in 4,500$ – 5000$ seviyelerine ineceğini tahmin ediyorlar. Woo, ayrıca kendisinin oluşturduğu NVT (piyasa değerinin ağın günlük işlem hacmine oranı) göstergesinin de düşüşü işaret ettiğini kaydetti.

Haber: CCN

→GÜNEY KORELİ BİTCOİN BORSASI, AÇILIŞINDAN 5 AY SONRA KAPANDI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun