Bitcoin, yeni bir sıçramaya mı hazırlanıyor? “Sert hareketler şaşırtmamalı”

1272 0
bitcoin

Bloomberg’e göre, Bitcoin’in geçen haftaki geri çekilmesi bir sonraki hareketin nereye doğru olacağı konusunda heyecan yaratırken teknik göstergeler yakın vadede yeni bir yükseliş gelebileceğini gösteriyor.

RSI’ya göre aşırı alım bölgesinde

Son fiyat trendine göre, Bitcoin bir sonraki sıçramadan önce konsolide oluyor görünüyor ve bu da onu geçen Ağustos’a kadar uzanan bir direnç seviyesi olan 12 bin dolara geri götürebilir. Öte yandan fiyat hareketinin büyüklüğünü ve sürekliliğini ölçen 14 günlük Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) göre en büyük kripto para para aşırı alım bölgesinde.

Başka bir teknik gösterge de Bitcoin’in daha yüksek hareket edebileceğini gösteriyor. Fiyatın aşırı alım ve satım durumunu gösteren Envelopes İndikatörü, BTC’nin fiyatını bandın üst limitinin hemen altında gösteriyor ki bu da pozitif bir gelişme anlamına geliyor.

Miller Tabak +Co.’nun baş piyasa stratejisti olan Matt Maley konuyla ilgili Bloomberg’e yaptığı açıklamada, “10 bin dolar barajının kırılması çok önemli ve Bitcoin’i daha üst seviyelere taşıyabilir ancak şu an aşırı alım bölgesinde ve nefes alması gerekiyor. Yatay bir seyir olabilir. Yine de bu 2 haftalık bir süreyle sınırlı olacaktır” dedi.

Hafta başında son 1 yıldaki en yüksek seviyesi olan 12 bin dolara yükselen BTC, bazı analistlerin yorumlarına göre yatırımcıların bunu kâr realizasyonu fırsatı görmeleriyle sert bir düşüş gördü.

“Önümüzdeki aylar daha da hareketli geçebilir”

Oanda’da baş piyasa analisti olan Craig Erlam ise şunları söyledi:

“Son birkaç haftada gördüğümüz volatilite bizlere bu varlığın neler yapabileceğini gösterdi. Sonuçta hala olgunlaşmamış bir ekonomik enstrümandan bahsediyoruz ve sert hareketler bu yüzden bizi şaşırtmamalı. 10 bin doların kırılması önemli bir gelişme ve doların daha da zayıflaması bu yükselmeyi hızlandırabilir. Bunun sonucunda da önümüzdeki aylarda daha fazla kazanç ve kayıplar yaşanabilir”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun