Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

600 bin dolar ödenen Bitcoin opsiyonunun değeri 60 milyon dolara çıktı

bitcoin haberleri

Ekim ayında bir trader, vade sonu 29 Ocak, kullanım fiyatı 36 bin dolar olan Bitcoin alım opsiyonu kontratları satın aldı. Bu hamlenin getirisi büyük oldu.

İşlem, Deribit’te bir trader veya küçük bir grup tarafından 30 Ekim’de gerçekleştirilmişti ve bahsedilen alım opsiyonundan 16 bin kontrat satın alınmıştı. CoinDesk’in derlediği verilere göre, ilk yatırım ya da toplam alım maliyeti 45 BTC’ydi. Bu da kabaca Bitcoin’in 13 bin dolar civarında işlem gördüğü o zamanki fiyatlarla 638 bin dolara karşılık geliyor.

13 Ocak itibari ile 36 bin dolarlık alım opsiyonu borsa üzerinde 0.1060 BTC’lik bir fiyata sahipti. Pozisyonun aktif olduğu varsayılırsa trader’ın net kazancı 1648 BTC veya yaklaşık 60 milyon dolar oldu.

Böylece opsiyon kontratlarının getirisi yaklaşık %9000’e ulaştı. Konu hakkında CoinDesk’e açıklamalarda bulunan Bannockburn Global Forex piyasa stratejisti Marc Chandler, “Bu işlem, tıpkı Bitcoin ile pizza satın alan adam gibi kripto para alanında efsane işlemler arasına eklenebilir.” dedi.

Son dönemde Bitcoin opsiyonlarına dönük ilgi arttı. Deribit, bu ilgiye paralel olarak vade sonu Aralık 2021 olan 100, 200, 300 ve hatta 400 bin dolarlık kullanım fiyatlarına sahip yeni opsiyon sözleşmeleri listeledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl