Bitcoin opsiyonları yeniden tırmanışa geçti: Bu ne anlama geliyor?

Bitcoin, Haziran ayının başlarından beri nispeten sessiz seyrine devam ederken opsiyon piyasasındaki hareketlilik dikkat çekiyor.

borsa

Yeni bir hafta daha kapanmak üzereyken Bitcoin nispeten yatay seyrini devam ettiriyor. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, haberin yayına girdiği dakikalarda 9 bin 260 dolardan işlem görüyor. Fiyat, Haziran’ın başlarından bu yana 9 – 10 bin dolar aralığının hemen hemen dışına çıkmadı.

Spot piyasada Bitcoin’in işlem hacmine bakıldığında da benzer bir hareketsizlik görülüyor. Mayıs ortasından beri Bitcoin’in spot piyasadaki işlem hacmi nispeten sessiz ilerliyor. Bununla birlikte Bitcoin opsiyonlarında açık pozisyon sayısı her geçen gün büyüyor.

Bilindiği üzere, geçen ay opsiyonlarda 1 milyar dolar büyüklüğünde bir pozisyon kapatılmıştı. Bu, Bitcoin’de ilk kez görülüyordu.

Öte yandan 1 milyar dolarlık pozisyonların sona ermesinden sonra toplam açık pozisyon sayısının büyüklüğü yaklaşık 1 milyar 100 milyon dolara döndü.

SFOX: Trader’lar büyük hareket bekliyor

SFOX, son raporunda bu konuya eğildi ve “Spot ve opsiyon hacmi arasındaki tutarsızlığı net olarak açıklamak zor olsa da yanıt, bazı trader’ların makro ekonomik belirsizlik artmaya devam ettiğinden Bitcoin fiyatının gelecekte şu andaki dar fiyat bandından kurtularak önemli ölçüde hareket göstermelerini beklemesi olabilir.” notunu düştü.

Bitcoin opsiyonlarında açık pozisyon büyüklüğü

Aynı raporda, önde gelen altcoin’lerin Bitcoin ile güçlü pozitif korelasyonunun devam ettiği, bunun sektörde hüküm süren “altcoin mevsimi geldi” anlatısını boşa çıkardığı kaydedildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl