Bitcoin’in ortalama işlem değeri 2017 seviyelerine çıktı, zorluğu rekor kırdı

Bitcoin'in günlük ortalama işlem değeri, 2017 yılının sonlarında görülen seviyelere ulaşırken Bitcoin madencilik zorluğu da tüm zamanların rekorunu kırdı.

bitcoin

Bitcoin’in ortalama işlem değeri, bir yıldan daha uzun bir süredir görülmeyen seviyelere çıktı ve 17 Eylül’de 129 bin dolara ulaştı.

Bitcoin’in ortalama işlem değeri, en son bu kadar yüksek olduğunda tarih 22 Temmuz 2019’du. Şimdiye kadarki en yüksek seviye ise 21 Ağustos 2019’da kaydedilmişti ve o gün bu rakam 812 bin doları görmüştü. Ortalamanın bu kadar yükselmesi, aynı gün devasa miktarlarda birkaç işlemin yapılmasından kaynaklanmıştı.

Bitcoin fiyatının 20 bin doları gördüğü 17 Aralık 2017 tarihinde ortalama işlem değeri, bu kadar yüksek değildi. BitInfoCharts verilerine göre, 17 Aralık 2017’de rakam 118 bin dolardı. Son zamanlarda ortalamanın artması ve mevcut seviyelerde nispeten istikrarlı bir şekilde ilerlemesi, Bitcoin blok zincirinde faaliyetin sürekli ve giderek arttığının bir işareti. Öte yandan aktif Bitcoin adreslerinin sayısı da 2017’nin sonlarından beri en yüksek noktalarda. 17 Eylül’de aktif Bitcoin adreslerinin sayısı 976 bini geride bıraktı. Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında günlük aktif Bitcoin adreslerinin ortalaması da 1 milyona yakındı.

Bitcoin madencilik zorluğu rekor kırdı

Son günlerin bir başka dikkat çekici gelişmesi de Bitcoin zorluğunun rekor kırması oldu. Glassnode verilerine göre, Bitcoin madencilik zorluğu bugün yüzde 11.3 artış göstererek yeni bir zirve yaptı. Bu yükseliş, aynı zamanda son iki yıldaki en büyük üçüncü pozitif değişim olarak kayıtlara geçti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl