E-ticaret devi Overstock, 60’tan fazla kripto para birimini kabul edecek

Online perakende devi Overstock, Blockchain startup’ı ShapeShift ile 60’tan fazla kripto para birimini bir ödeme yöntemi olarak kabul etmek için ortaklık kurdu. Overstock.com üzerinden alışveriş yapan kullanıcılar, ödemelerini Ether, Litecoin, Dash veya Bitcoin Cash gibi para birimleriyle yapabilecekler. Şirket, Bitcoin’i ise 2014 yılında kabul etmeye başlamıştı. CEO’su Bitcoin’in ateşli bir savunucusu Overstock’un CEO’su Patrick Byrne, uzun bir süredir Bitcoin’in ateşli bir savunucusu. Bryne, yeni ödeme seçeneklerini, sıradan insanlar için bir zafer olarak görüyor. Bir haftada 55.000$ değerinde Bitcoin harcıyorlar Bitcoin’i...

Online perakende devi Overstock, Blockchain startup’ı ShapeShift ile 60’tan fazla kripto para birimini bir ödeme yöntemi olarak kabul etmek için ortaklık kurdu.

Overstock.com üzerinden alışveriş yapan kullanıcılar, ödemelerini Ether, Litecoin, Dash veya Bitcoin Cash gibi para birimleriyle yapabilecekler. Şirket, Bitcoin’i ise 2014 yılında kabul etmeye başlamıştı.

CEO’su Bitcoin’in ateşli bir savunucusu

Overstock’un CEO’su Patrick Byrne, uzun bir süredir Bitcoin’in ateşli bir savunucusu. Bryne, yeni ödeme seçeneklerini, sıradan insanlar için bir zafer olarak görüyor.

Bir haftada 55.000$ değerinde Bitcoin harcıyorlar

Bitcoin’i günlük alışverişte kullanan kitle, bir yatırım aracı olarak kullanan kitleye göre oldukça az. Overstock’un verilerine göre müşteriler, site üzerinde bir haftada toplam 55.000$ değerinde Bitcoin harcıyor. Ancak Overstock gibi yenilikçi işletmelerin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini giderek artan kabülü, nihayetinde bu para birimlerinin günlük alışverişlerde de yaygınlaşması sonucunu doğuracak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl