Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Dünyanın en büyük hedge fonunun kurucusu, Bitcoin’den övgüyle söz etti

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater’ın kurucusu olan Ray Dalio’dan Bitcoin açıklaması geldi. Dalio, para ve kredi devalüasyonu ile mücadele etmek için firmasının alternatif bir para fonu ile varlık koruma fonu çıkaracağını belirterek, “Bu konudaki araştırmamızda Bitcoin detaylı incelememizden kaçamayacak” dedi.

Dünyadaki ekonomik krizin boyutları büyüdükçe özellikle kurumsal firmalar ve serbest yatırım fonları tarafından Bitcoin’e gösterilen ilgi de artıyor.

Bridgewater kurucusu iş adamı Ray Dalio da Bitcoin’e sıcak bakmaya yakın olan son isim… En büyük kripto para için “İnanılmaz bir icat” yorumunu yapan Dalio, Bitcoin ya da onun rakiplerinin, altına alternatif arayan dünyanın bu talebini karşılayabileceğini belirtti.

Efsane fon yöneticisi, Bitcoin’in hack’lenme ya da çok başarılı olması durumunda devletler tarafından yasaklanma tehlikesini yaşama konusundaki endişelerini belirtse de ona hayranlık duyduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin 10 sene boyunca sorun yaşamadan tüm sınavlardan başarıyla geçmesini ve dimdik ayakta durmasını büyük bir hayranlıkla izliyorum. Teknolojisinin nasıl çalıştığı ve hala hack’lenmemesi hayranlık duyulacak bir durum”

İyi sözlerine rağmen, tamamen ‘bir Bitcoin dönüşümünü’ henüz düşünmediğini belirten Dalio, devletlerin onu yasaklaması durumunda neler yapılabileceği senaryolarını düşündükçe bu dönüşümün imkansızlığına işaret etti:

“Bu senaryolar bize bir belirsizlik tablosu çiziyor. Bu yüzden Bitcoin benim için uzun vadeli bir opsiyon ve ona yatırdığım paranın yüzde 80’ini kaybetmem durumunda umrumda olmayacağı, bilinmezlik içinde geleceğe sahip olan bir varlık”

Dali ayrıca, Bitcoin’i daha fazla öğrenmek istediğini ve bu konuda ciddi bir merakı olduğunu da söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl