Ünlüler geri döndü: Bitcoin, 2019’a ünlülerin övgüleri ile girdi

Bitcoin, 2019 yılına ünlülerden gelen övgülerle girdi. Dünyaca ünlü iki isim, sosyal medya hesaplarından Bitcoin'le alakalı paylaşımlar yaptılar.

Bitcoin’e ünlü desteği geri döndü ve bu defa dünyaca ünlü motivasyon konuşmacısı Tony Robbins tarafından başlatıldı. Kişisel Twitter hesabında 3 milyonu aşkın takipçiye sahip Robbins, kendi internet sitesinde yayınladığı bir makale aracılığıyla takipçilerine Bitcoin’in ne olduğunu anlattı.

Her ne kadar makale kripto paraların geçen seneki boğa koşusu sırasında yazılmış olsa da paylaşım bugün yapıldı.

Robbins, makalesinde şöyle diyor:

“Bitcoin’i açıklamaya çalışmak, Internet’i 80’li yıllarda herhangi birine açıklamaya çalışmak gibi bir şey. Bitcoin merkezsiz bir para birimidir. Hiçbir banka, hükümet, şirket ya da şahıs ağa sahip olamaz veya Bitcoin’in kontrolünü elinde tutamaz. Bu hesaplarımızın asla dondurulmayacağı, bir hükümetin para birimini devalüe edemeyeceği, aynı paranın her ülkede kullanılabileceği anlamına gelir, ve kaygı verici tarafına gelinirse teknik bilgisi yüksek olanlar, Bitcoin’in anonim doğasından yararlanarak vergiden kaçabilir ve Bitcoin’i her türlü yasa dışı mal ya da hizmet için ödeme olarak kullanabilir.”

Tweet, Anthony Pompliano ile birlikte kripto para topluluğu arasında viral hale geldi, hatta Pompiano Robbins’i ‘off the chain’ podcast’ine davet etti.

İlgili tweet, saaatler içinde 1,200’ün üzerinde retweet ve yaklaşık 4,000 beğeni aldı.

Peterson’dan Bitcoin’e övgü

Dünyaca ünlü psikoloji profesörü Jordan Peterson da dün Bitcoin’i öven bir paylaşımda bulundu. Twitter üzerinde 1 milyonu aşkın takipçiye sahip Peterson, Bitcoin hakkında takipçilerine bilgi vermek için Bitcoin’in neden önemli olduğu hakkındaki Time makalesini “Time dergisi, özgürlüğün potansiyel bir kalesi olarak Bitcoin’i övüyor” ifadesi ile paylaştı.

Peterson’ın tweet’i de yine yaklaşık 1,200 retweet ve 4,000 beğeni aldı.

Ünlü psikolog, yakın zamanda Patreon ile ilgili yaşanan sorunlar nedeniyle Bitcoin’le bağış kabul etmeye başladı. Peterson ayrıca herhangi bir siyasi sansürün olmayacağı Patreon’a benzer bir platform üzerinde çalıştıklarını da açıkladı. Kripto para topluluğundaki insanlar, Peterson’ın bu platformda Bitcoin’i kullanacağını düşünüyor.

→ STELLAR’IN KURUCUSU TRON’A YÜKLENDİ: TAM BİR ÇÖP

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl