Ünlü analiste göre Bitcoin için oyun bitebilir

Araştırma şirketi Renaissance Macro Research'den teknik analist Jeff DeGraaf, Bitcoin için oyunun bitebileceğini söyledi.

CNBC’de yer alan haberde araştırma şirketi Renaissance Macro Research’e göre Bitcoin yatırımcıları için zorlu geçen bu haftanın daha kötü bir şekilde sonuçlanabileceği bildirildi.

Şirketin teknik araştırma sorumlusu Jeff DeGraaf, kripto paranın sene başından bu yana anahtar destek seviyesinin kırılması halinde Bitcoin’de düşüş yönünde pozisyon alınmasını tavsiye edeceğini söyledi.

DeGraaf, Perşembe günü müşterilerine gönderdiği notta “Parabolik hareketler herkesin bildiği gibi açığa satış yapanlar için tehlikelidir. Genellikle aylar boyunca azalan bir üçgen olarak görülen bir tepe geliştirir. Tepe desteği ihlal edildiğinde söz konusu yatırım aracı, genellikle kalıcı olarak bozulmuş veya ‘oyun bitti’ olarak kabul edilebilir.” ifadelerini kullandı.

Analist, anlattığı bu durumu Bitcoin’in mevcut fiyat grafiği ile örneklendirdi. Grafiğe göre DeGraaf’ın bahsettiği kritik desteğe yaklaşılmış durumda.

DeGraaf, Wall Street’in en saygın grafik teknisyenlerinden biri. Institutional Investor dergisi tarafından 1 numaralı teknik analizci seçilmişti.

Bitcoin fiyatı, geçen haftadan bu yana yaklaşık olarak yüzde 12 değer kaybetmiş görünüyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), bir Bitcoin ETF’siyle ilgili kararını erteledikten sonra lider kripto para, Çarşamba günü yüzde 6 düşmüştü. Öte yandan Bitcoin, bu yıl şimdiye dek yüzde 50 oranında geriledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Samet Cevapla

    sonuç nedir yani buna göre