Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

1.9 trilyon dolarlık paket, Temsilciler Meclisi’nde onaylandı, imzaya gidiyor

ABD Temsilciler Meclisi, 1.9 trilyon dolarlık ekonomik teşvik paketini onayladı. Tasarı, şimdi Başkan Joe Biden’a imzalaması için gönderilecek. Biden’ın önümüzdeki günlerde tasarıyı imzalaması bekleniyor.

Paket dahilinde çoğu Amerikalıya bin 400 dolar doğrudan ödeme yapılacak ve işsizlik yardımları Eylül ayına kadar uzatılırken haftalık 300 dolar olacak.

Ayrıca paket, koronavirüs aşıları, testleri, okulların açılmasını sağlamak için milyarlarca dolarlık fon da içeriyor. Ek olarak yerel idareler, eyalet yönetimlerine, zor durumdaki restoranlara, havayolu sektörüne yardım yapılması da öngörülüyor.

Paket içeriğinde acil işsizlik yardımı, düşük gelirlilere ve çocuklu ailelere vergi indirimi ile sağlık sigortası sübvansiyonları gibi maddeler de var.

1.9 trilyon dolarlık bu paket, bir başka tarihi teşvik paketi. Geçtiğimiz yılın Mart ayında, Trump döneminde 2.2 trilyon dolarlık bir paket hazırlanmış ve başkanın imzasından geçmişti. Sonrasında Aralık ayında 900 milyar dolarlık bir paket daha geldi.

Devasa boyutlardaki bu teşvik paketleri, piyasa değeriyle en büyük kripto para Bitcoin’in enflasyona karşı bir korunma aracı olarak parlaması için fırsat olarak görülüyor. Gelişmelerin ortasında Bitcoin fiyatı, 56 bin 400 dolar seviyesinde.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl