Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

2

Dolar milyarderi yatırımcıdan Bitcoin tavsiyesi: Fiyata takılıp kalmayın

Virgin Galactic CEO'su Chamath Palihapitiya Bitcoin'e yatırım yapmanın doğru bir strateji olduğunu ancak insanların fiyata çok fazla takılıp kalmaması gerektiğini söyledi.

Dolar milyarderi girişimci ve Virgin Galactic CEO’su Chamath Palihapitiya, Bitcoin’e yatırım yapılması gerektiğini ancak fiyat tartışmalarının sadece manipülasyona neden olduğunu belirtti.

CNBC’nin Squawk Box programında kendisiyle bir röportaj yapılan Palihapitiya’ya, Bitcoin’in korele olmayan bir varlık olması gerekirken özellikle borsayla paralel gitmeye başlaması ve BTC’nin bir türlü “artışa geçmeyen fiyatı” hakkındaki düşünceleri soruldu.

Konuyla ilgili olarak Palihapitiya, Bitcoin’i hâlâ, merkez bankaları ve büyük kurumlar tarafından kontrol edilen finansal sisteme karşı bir korunma aracı olarak gördüğünü söyledi ve BTC’yi kısa vadeli dinamiklere dayanarak yargılamaktan vazgeçilmesi gerektiğini belirtti:

“Bitcoin fiyata odaklı bir konu değil. Çok daha büyüğü… İnsanlar ne kadar fiyata endeksli kalırlarsa o kadar hayal kırıklığına uğrayacaklar ve üzülecekler. Şaşıracaklar. Fiyata baktıkça Bitcoin diğer varlıklarla daha fazla korele gözükecek. Ancak görünüşe rağmen gerçek bu olmayacak. Çünkü insanlar düzenin dinamikleriyle düzeni yorumluyor. Bitcoin bu değil”

“Yüzde 1 Bitcoin sizi gece rahat uyutur”

Palihapitiya ayrıca portföyde bulunan yüzde 1’lik BTC’nin bile, merkez bankaları ve hükumetlerin “ayağının takıldığı” dönemlerde insanların gece rahat uyumasını sağlayacak bir sigorta olduğunu söyledi:

“Yatağınızın altına koyun ve unutun”

“Her geçen gün Bitcoin’i fiyatıyla yorumlayan daha çok insan görüyorum. Ona hisse senedi ya da tahvil gibi davranıyorlar. Sonunda hayal kırıklığına uğrayacaklar. Var olmayan noktaları birleştirmeye çalışıyorlar. Göründüğü gibi değil. Yatağınızın altına koyun ve düşünmeyin. Yüzde 1’lik pozisyon mantıksız değil.”

Başarılı yatırımcı ayrıca Bitcoin’i geleneksel bir menkul kıymet olarak gören kişilerin zamanla stratejilerinden pişmanlık duyabilecekleri konusunda da uyardı:

“Satın alırsın, tutarsın ya da kaldırıp uzak bir yere koyarsın. Bazen ona hiç ihtiyacın olmayacağını düşünürsün. Çünkü Bitcoin’i gerçek dünya parası haline getirecek seviyeye gelmeyi aslında hiçbirimiz istemeyiz. Ama bu olursa güç dengeleri yeniden dağıtılır, finansal ulaşılabilirlik milyarlarca insana erişmiş olur”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl