Bitcoin’i 2011’de satın alan milyarder, yeni yatırım alanlarını açıkladı

Social Capital CEO’su Chamath Palihapitiya, Wharton Business School’da düzenlenen etkinlikte konuştu. Palihapitiya, konuşmasında enerji üretimi, bilgi işlem ve yaşam bilimleri sektörlerinin dünya çapında trilyonlarca dolar değerinde servet yaratacağını öngördüğünü bildirdi. Milyarder risk sermayesi yatırımcısının değerlendirmesine göre, muhtemelen geliştirilecek daha büyük bir şey yok.

“Bitcoin’den çok daha büyük bir fırsat sunacak”

Palihapitiya, vurgu yaptığı eğilimlerin, BTC’nin 100 doların altında işlem gördüğü on yıl önceki Bitcoin yatırımından bile daha büyük bir fırsat yaratabileceğini savundu.

Ünlü girişimci, “Sezgilerim bana bunun hayatımın en umut verici yatırım fırsatı olduğunu söylüyor. Daha önce hiç böyle hissetmemiştim. Bitcoin hakkında bile böyle hissetmiyordum. 2011 yılında bunların yüzde 5’ine sahip olan biriydim. Kesin bir sonuçtan emin olduğum zamanlarda bile dolar maliyet ortalamam 90 ya da 100 dolar civarındaydı.” diye konuştu.

Palihapitiya’ya göre “Bitcoin çok sönük kalacak”

Palihapitiya’nın ek olarak söylediği, “Size söylüyorum, bunun yanında o çok sönük kalacak.” ifadeleri daha da şoke edici bir etki yarattı.

Milyarder iş insanı daha önce de kriz dönemlerinde yatırım yapanların ileriki yıllardaki büyük yükselişler ile meyveleri toplayacağını belirtmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl