Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Pantera Capital: Bitcoin 115 bin dolar yolunda

Dan Morehead

Son dönemde birçok uzman ve yatırımcı Bitcoin fiyat tahminlerini açıklamaktan çekinmiyor. Diginex CEO’su Richard Bayworth’ün 175 bin dolarlık yıl sonu tahmininden sonra şimdi de Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, en büyük kripto paranın bu sene içinde 115 bin dolara ulaşacağını tahmin ettiğini belirtti.

Başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara odaklanan San Francisco merkezli bir yatırım şirketi olan Pantera Capital’ın kurucusu ve aynı zamanda da CEO’su olan Dan Morehead, şirketin çevrimiçi yayınında Bitcoin’in artık rüştünü ispat ettiğini ve bu sezonki rallisi için hala çok fazla enerjisi olduğunu belirtti:

“Para basma politikaları sebebiyle Bitcoin ve diğer kripto paraların patlama yaşayacağını söylemiştik ve öyle de oldu. Son 12 ayda olan bir diğer en büyük olay ise, kurumsal firmaların başta Bitcoin olmak üzere ciddi şekilde kripto paralara yönelmesiydi.”

“Kripto paralar roket gibi yükseliyor”

Şu andaki rallinin 2017’dekinden çok daha farklı olduğunu ve kurumsal yatırımcıların artan ilgisi, merkeziyetsiz finansın gelişimi ile içinde bulunduğumuz finansal ortamın yatırımcıları değer saklama varlıklarına itmesinin en büyük farklılıklar olduğunu söyleyen Morehead şu ifadeleri kullandı:

“FED başkanı da, ABD’nin 200 yıllık tarihinde bastığından her ay daha fazla para bastığını söyledi. Gerçekten limitsiz para basımı konusu masadaydı. Elinizdeki sınırlı miktarda kağıt parayla; altın, emlak, S&P 500 ya da Bitcoin gibi sınırlı miktardaki varlıkları almak isterseniz bunların fiyatların ciddi yükselişler olur. Şu anda kripto paralar bir roket gibi yükseliyor”

Kovid-19 ile para arzının ciddi şekilde arttığını belirten Morehead, Bitcoin’in rallisinin de bu dönemden sonra başladığını söyledi. Geçen hafta 61 bin doları da aşarak tarihinin en yüksek seviyesine ulaşan en büyük kripto paraya şüpheyle yaklaşan uzmanlar hala bir çöküş beklentisi içinde ancak Morehead farklı düşünüyor.

“Ağustos 2021’de 115 bin dolar…”

Pantera CEO’su kendi oluşturdukları stok-akış modeline göre BTC’nin 2021 Ağustos ayında yaklaşık 115 bin dolar olmasını beklediklerini söyledi:

“2011’de Bitcoin ile ilgilenmeye başladım. Birkaç senelik çalışmadan sonra sonunda çok büyük bir buluş olduğuna ikna oldum. Stok-akış modelimize göre Ağustos ayında 115 bin dolarlık bir öngörümüz mevcut.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl