Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Pantera CEO’su: Bitcoin, 2017’deki gibi durmayacak

Dan Morehead

Himayesinde 1 milyar dolar değerden fazla varlık yöneten Pantera Group’tan Bitcoin ile ilgili pozitif değerlendirmeler geldi. Grup CEO’su Dan Morehead, Bitcoin’in müthiş artışının hız kesmeden devam edeceğini ve önümüzdeki dönemde yüzde 200’lük bir yükseliş daha öngördüklerini söyledi.

Bitcoin’in yükselişinin 2017’deki gibi durmayacağını belirten şirket CEO’su ve kurucusu Dan Morehead şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’in görünümü şu anda çok güçlü. Bundan 6 ay ya da daha öncesinde Bitcoin’in piyasa değeri L’oreal ile aynıydı. Şimdi ise Facebook’u geçmiş durumda. Bu fark piyasanın Bitcoin hakkındaki düşüncelerini net şekilde ortaya koyuyor”

2017 boğa koşusunda Bitcoin yüzde 72, Ethereum ise yüzde 14’lük bir dominans elde etmişlerdi. Litecoin ve Ether’in başını çektiği dev bir bölüm ise toplamda yüzde 14’te kalmıştı. Bitcoin ise sert yükselişinin ardından yine sert bir düşüş yaşayarak 1 sene içinde 4 bin doların altına gerilemişti.

Pantera, 1 Aralık 2020’de merkeziyetsiz finans platformu 1inch’e yaptığı yatırımla adını daha çok duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada merkeziyetsiz finans çözümlerinin, kripto paralar büyümeye devam ettikçe daha fazla kullanılacağının düşünüldüğü belirtildi.

2017 ile 2018 yıllarında gelişmeye başlayan DeFi endüstrisinde kilitli olan varlık değeri Aralık 2019’da 100 ilâ 200 milyon dolar değerindeydi. Ocak 2020’de 1 milyar doları aşan bu değer şu anda ise 19 milyar doların üzerinde…

Pantera’nın bilgi sistemleri yöneticisi olan Joey Krug konuyla ilgili, “Şu anda kripto para sektörünün 2017’den büyük farkı var. O dönem projelerin çoğu kağıt üzerindeydi. Çoğu da hayata geçmedi. Şimdi bu şekilde değil” yorumunu yaptı.

“Ralliye rağmen hala fazla değerlenmedi”

Kurumsal şirketlerden, halka açık şirketlere ve yoğun şekilde devam eden merkez bankaları dijital para birimleri testlerine kadar sektörde çok hızlı bir gelişim var ve Dan Morehead bu gidişatın aynı hızda gideceğini düşünüyor:

“Bitcoin fazla mı değerlendi. Bence hayır. Bitcoin son 3 yılda uzun vadeli senelik büyüme çizgisinin çok altında zaman geçirdi. Son 6 ayda gerçekleştirdiği büyük çıkışa rağmen ben hala fazla değerlendiğini düşünmüyorum. Hala trend çizgisinin altında…”

Bilindiği üzere Pantera; Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), Bitwise 10 Kripto Endeks Fonu (BITW) gibi kripto yatırım ürünleri sunuyor ancak yüzde 1.2’lik bir ücret alıyor. Grayscale’de ise bu ücret yüzde 2.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl