Kripto serbest yatırım fonu Pantera, Nisan’da Bitcoin’i geride bıraktı

Pantera, bir yatırımcı mektubunda, bir dizi dijital para içeren Dijital Varlık Fonu'nun, en büyük kripto paranın yüzde 31 artış kaydettiği ayda yüzde 46 oranında arttığını bildirdi.

Bitcoin için Nisan ayı oldukça iyi geçti. Pantera Capital daha da iyiydi.

Pantera, bir yatırımcı mektubunda, bir dizi dijital para içeren Dijital Varlık Fonu’nun, en büyük kripto paranın yüzde 31 artış kaydettiği ayda yüzde 46 oranında arttığını bildirdi.

Kaliforniya merkezli şirketin Dijital Varlık Fonu, geçtiğimiz yılın sonlarında Bitcoin ve diğer kripto paraların yükselişiyle elde ettiği astronomik kazançlardan sonra üç ay ardı ardına kayıp yaşadı.

Şirketin kurucusu Dan Morehead, mektupta “2018’inin ilk çeyreğindeki aşağı yönlü baskının büyük bir kısmının istenmeyen vergi satışlarından kaynaklandığına inanıyorum. İnsanlar muhasebecileri onlara ne kadar vergi borçları olduğunu söylediğinde şaşkına döndüler. Sonra ödemeyi yapmak için kripto paralarını satmak zorunda kaldılar.” tespitini yaptı.

1 milyar dolarlık kripto serbest yatırım fonunun %10’unu Bitcoin oluşturuyor. Fonun en büyük yatırımı ise Kore Ethereum’u olarak bilinen ICON’da.

Bu arada piyasalarla ilgili geçtiğimiz günlerde bir tahmin yapan Morehead, “Dijital token’lar çoğalmaya ve daha geniş bir kullanım elde etmeye devam ettikçe 400 milyar dolarlık kripto para piyasası 4 trilyon dolara çıkabilir ve 40 trilyon dolar bile kesinlikle mümkün. Bu 10 yıllık bir tahmin, bir gecede olmayacak.” demişti.

→ ETHEREUM’UN CASPER GÜNCELLEMESİNİN İLK SÜRÜMÜ YAYINLANDI

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl