Paratica’ya 5.3 milyon TL değerleme ile yatırım

Türk girişimciler tarafından kurulan otomatik kripto para alım satım platformu Paratica, Altuğ Öztürk'ten 5.3 milyon TL değerleme ile yatırım aldı. Öztürk, yatırım nedenini "Paratica'da yakındığım problemlere çare olmuş birçok ürün var. Kurucuları da çalışkan, yetenekli, dürüst ve bilgili" diyerek özetliyor.

Türk girişimciler tarafından kurulan otomatik kripto para alım satım platformu Paratica, KrytpEd’in kurucusu Altuğ Öztürk’ten 5.3 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

Konuyla ilgili olarak uzmancoin.com’a konuşan Öztürk, 5.3 milyon TL değerleme ile Türkiye’de ilk yatırımını yapmış olmaktan gurur duyduğunu belirterek şunları söyledi:

‘Paratica’da yakındığım problemlere çare olmuş birçok ürün var’

“Paratica bir süredir takibimde olan ve aynı zamanda müşterisi olarak da keyifle kullandığım yerli bir auto trade platformu ama aslında daha fazlası.

Platformda benim de yakındığım problemlere çare olmuş bir çok ürün var. En çok ilgimi çeken özelliklerden bir tanesi: Hem kendi trade stratejinizi üretebiliyorsunuz ve Genius adında bir robot belirlediğiniz bir borsada otomatik olarak fonunuzu yönetiyor; ve ayrıca başarısını kanıtlanmış kişilerin stratejilerini otomatik takip ederek onlarla beraber kazanabiliyorsunuz.”

Altuğ Öztürk

‘Kullanıcıları arttıkça yarattığı etki çok daha güçlü olacak’

“Kendi açımdan baktığımda, iş hayatının yoğun temposu yüzünden artık kripto piyasasında cirit atan robotlarla baş edemiyoruz. Bu sebeple çoğu zaman trade yapmaktan çekiniyoruz. Paratica bize bu zorlu arenada bir robotu programlama ve bu robot sayesinde para kazanma şansını veriyor.

Paratica, düşük fiyata premium hizmet veren, ölçeklenebilir, gerçek bir çözüm sunan ve gelişmeye çok açık bir proje.

Binance borsasında yapılan otomatik işlemler ile son 5 ay içerisinde $9,000,000 üzerinde hacim yaratılmış. Bu rakam ilk başta büyük gözükebilir ama platform kullanıcıları arttıkça ve yönetilen fon fazlalaştıkça, piyasalarda yarattığı etki çok daha güçlü olacak.”

‘Küresel pazarda da adından söz ettireceğine eminim’

“Kurucuları Ali ve Burak çalışkan, yetenekli, dürüst ve bilgili! 2018 yılının ortalarından beri devamlı görüşüyoruz. İş disiplinlerini ve kişiliklerini gördükten sonra ikisine de hayran kaldığımı söyleyebilirim.

Doğru ekip, gerçek çözüm ve iyi bir strateji ile Paratica küresel pazarda da adından söz ettireceğine eminim.”

Paratica’nın kurucularından Ali İlhan Hacıfazlıoğlu ise uzmancoin.com’a şu açıklamayı yaptı:

‘Paratica, küreselde rekabet edebilecek bir projeye dönüştü’

“Bilişim sektöründe uzun yıllardır Ar-Ge projeleri geliştiriyor ancak yoğun iş temposundan dolayı teknik analiz bilgimizi kendi portföyümüze kazanç olarak yansıtamıyorduk. Başlangıçta bu ihtiyaca cevap verecek bir proje geliştirme niyeti ile başladığımız Paratica projesi küreselde rekabet edebilecek bir Ar-Ge projesine dönüştü. Bizim ile aynı sorunları yaşayan ve bu tarz bir sisteme ihtiyaç duyan insanların çok olduğunu biliyorduk ve çok emek verdik. Diğer Ar-Ge projelerimizden çok daha yoğun, 1 yıllık bir geliştirme sürecinden sonra, müşterileri tarafından beğenilen bir ürün ortaya çıktı. Yatırımcıların karşısına da üreticisi tarafından ön geliştirme yatırımı yapılmış, yatırım riski minimize edilmiş ve müşterisi olan başarılı bir proje olarak çıkmak istedik.”

Paratica ekibi

‘Algoritmaların gücü yatırımcıların arkasında’

“Paraticanın iş modelini aslında kendin pişir kendin ye restoranlarının iş modeline benzetiyorum. Yatırımcılar algoritmaların gücünü arkasına alarak, kendi trade stratejileri ile kendi trade’lerini yönettikleri bir sistem Paratica. Yatırımcı stratejisini nasıl kurgularsa o şekilde çalışır. Yatırımcı için gelişmiş risk yönetimi araçlarını da içerisinde barındırır. Teknik analiz bilgisi yeterli olmayan, algoritmaları kullanarak kendi stratejisini kurgulayamayan yatırımcılar için de yayıncı modeli içerir. Başarılı analizcilerin yine Paratica üzerinde kurguladığı stratejilerini yayınlayabildiği, diğer insanların bu stratejileri kendi risk ayarları ile taklit edebildiği, analizcilerin de bu paylaşımdan gelir elde ettiği bir iş modeline de sahiptir.

‘Küresel seviyeye ulaşmamızda büyük katkıları olacak’

“Altuğ Öztürk genç yaşına rağmen sektörde başarılı projeler ile adından söz ettiren karakterli, yetenekli ve çalışkan biri. Ekosisteme çok hakim. Kendisi ile özel olarak dinlemeye gittiğim bir seminerinde tanıştık. Önce Paratica müşterisi oldu. Sonrasında da çok güzel fikirleri ile projeye katkıları oldu. Bizim için sadece yatırım yapan değil ekibe katılarak projemize değer katan yatırımcılar ile birlikte yürüme hedefimize çok uygun bir yatırımcı profili. Yapılan yatırımın miktarı ve projeye sağladığı maddi destekten çok daha önemli olan, sektörü yakından takip eden profesyonel birinin projeyi yatırım yapmaya değer bulması ve proje ile ilgili ekibin bir parçası olmak için duyduğu heyecan. Proje ile hedeflediğimiz küresel seviyeye ulaşmamızda büyük katkılarının olacağını biliyor ve kendisine Paratica ailesine hoş geldin diyoruz.”

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl