Bitcoin, geçen yıldan bu yana pastadaki en büyük payı aldı

Dijital paraların toplam piyasa payı azalmayı sürdürürken Bitcoin'in piyasa payı artıyor. Bitcoin, şimdi piyasanın yüzde 45.6'sından fazlasını oluşturuyor.

Dijital paraların toplam piyasa payları azalmayı sürdürürken Bitcoin’in piyasa payı artıyor. Bitcoin, şu sıralar kripto para piyasasının yüzde 45.6’sından fazlasını oluşturuyor ve bu değer, 20 Aralık 2017’den bu yana en büyük değer.

Öte yandan dijital para birimleri için toplam piyasa değeri, tüm zamanların en yüksek seviyesinden 500 milyar dolar geriledi ve 274 milyar dolarda seyrediyor.

Bitcoin’in piyasa payı Ocak ayında yüzde 33’ün altına kadar inmişti. Öyle görünüyor ki yönetmelikler ve ICO’lardaki arzların geleceği konusundaki belirsizlik, yatırımcıların Bitcoin’e geri dönmesiyle sonuçlanıyor.

BitBull Capital’in kurucusu Joe DiPasquale, bunun daha önce defalarca görülmüş bir eğilim olduğunu söyledi. DiPasquale, “Kripto paralar değer kaybettiğinde yatırımcılar en güvenli coin olarak gördükleri için Bitcoin‘e yöneliyorlar. O, en fazla kabul gören, en çok kullanılan ve tabii ki ilk hareket eden…” şeklinde konuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl