Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin alım satımı sunan PayPal’ın CEO’su, 2021 hedeflerini anlattı

paypal (4)

Ekim ayında başta Bitcoin olmak üzere önemli kripto paraların alınıp satılmasına izin vermeye başlayan PayPal, 2021 yılında da geliştirmelere devam edecek gibi gözüküyor. Şirket CEO’su Dan Schulman, CNBC’ye yaptığı açıklamada ABD Doları cinsinden taahhüt edilen tutara anında dönüşüm vadederek Bitcoin’in volatilitesinden korkabilecek işletmelerin Bitcoin’i benimsemelerini sağlama planından bahsetti ve “Bir işletmenin kripto paraları kabul etmemesi için hiçbir sebep olmamalı” dedi. Bilindiği üzere PayPal, bu yıl PayPal ile entegre 28 milyon satıcıda kripto paraların da kullanılabilmesini mümkün kılmayı hedefliyor.

PayPal’ın 2021’in başında kripto para hizmetlerini küresel çapta da başlatması bekleniyor. Tüm bu gelişmelere bakıldığında 28 milyon işletmeyle entegre olan PayPal’ın bu ilerleyişi kripto paralarda da inanılmaz bir ilerleme yaratabilir. PayPal’ın Bitcoin’in yanında Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash işlem seçenekleri de bulunuyor.

İnsanların artık alışverişlerde dijital ödemelerin tüm çeşitlerini kullanmak istediklerini ve bu sayede bu ödeme şeklinde inanılmaz bir patlama olduğunu belirten Schulman, artık kağıt paranın kimse tarafından tercih edilmediğini söyledi.

CBDC’ler de PayPal’a geliyor

PayPal’ın, devletlerin son zamanlarda büyük atılımlar yaptığı merkez bankası dijital para birimleri yani CBDC’lere de olumlu baktığını belirten Schulman “Çıktıkları zaman CBDC’leri kabul etmemiz de an meselesi olacak” yorumunu yaptı.

PayPal bu sene ödemelerin daha kolay yapılabilmesi için modern teknolojinin gerektirdiklerini sistemine entegre edecek. Daha iyi sistemler, daha hızlı işlem yapılmasını sağlayacak ve tabii ki daha fazla insanın gelmesi için işlem ücretleri de ucuzlatılacak. Schulman ayrıca, alım yapma, satma ve tutma hizmetlerine inanılmaz bir ilgi olduğunu da belirtti:

“Kovid-19 dijital ödemelerin önemini bir kez daha gösterdi. Biz geçen seneden bu yana zaten bu çalışmamızı yapıyorduk ama koronavirüs bizi daha da hızlandırdı. Facebook’un Libra projesiyle yaptığımız anlaşmadan sonra bu konuya daha hızlı eğildik”

Kripo para uzmanları ve ekonomistler PayPal’ın Ekim ayındaki hamlesinin, Bitcoin’deki yükselişte ciddi pay sahibi olduğunu belirtirlerken aynı zamanda yeni hamleyle beraber kripto para benimsenmesinin daha da artacağını belirtiyorlar.

PayPal müşterileri kripto paralarını anında fiat paraya çevirebilirken, şirket ödeme sistemine sahip işletmeler de fazladan bir entegrasyon yapmak ya da müşteriden ekstra bir işlem ücreti talep etmek zorunda kalmıyorlar. Yapılan alışveriş kripto parayla olduğunda karşılığındaki fiat para anında hesaplanarak harcama yapılabiliyor.

Fotoğraf: Flickr/Fortune Brainstorm TECH

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl