Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ödeme devi PayPal, Bitcoin alım satımı sunmayı planlıyor

Ödeme devi PayPal'ın kripto para alım satımı hizmeti sunmayı planladığı ve bu olanağın üç ay içinde kullanımda olabileceği bildiriliyor.

paypal

Finans teknolojisi devi PayPal’ın 325 milyon kullanıcısına doğrudan kripto para alım satım hizmeti sunmayı planladığı bildiriliyor.

CoinDesk‘in konuyu bilen kaynaklara dayandırdığı haberine göre, şirket bu hizmeti hem PayPal hem de iştiraki Venmo üzerinden sunacak. Ayrıca kullanıcılar, kripto paralarını bu platformlarda saklayabilecekler.

PayPal’ın likidite kaynağı için birden fazla borsayla birlikte çalışacağı beklenirken hangi kripto paraların mevcut olacağı şu anda belirsizliğini koruyor.

Söz konusu özelliğin önümüzdeki üç ay veya daha erken bir zaman diliminde kullanılabilir olacağı belirtiliyor.

PayPal, planlar hakkında yorum yapmayı reddetti.

Ödeme devinin böyle bir hizmet için Coinbase ile çalışabileceği kaydediliyor. PayPal ile Coinbase arasında, 2016 yılına uzanan ve dolayısıyla uzun süredir devam eden bir iş ilişkisi var. 2018’de Coinbase, ABD’li kullanıcıları için anında para çekimleri için PayPal’ı entegre etmişti.

PayPal’ın mevcut CEO’su Daniel Schulman, kripto paralarla yakından ilgilenen bir isim. Schulman, geçen sene Bitcoin satın aldığını söylemişti. Şirketin kurucu ortağı Peter Thiel da Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların geleceğine güçlü bir şekilde inanıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl