PayPal’ın üst düzey yöneticisi Bitcoin ve kripto paralar hakkında olumlu konuştu

PayPal'ın üst düzey bir yöneticisi, Bitcoin'in popüler bir ödeme seçeneği haline gelme olasılığı hakkında olumlu konuştu. 

PayPal’ın finanstan sorumlu yöneticisi John Rainey, The Wall Street Journal ile yaptığı röportajda Bitcoin‘in popüler bir ödeme seçeneği haline gelme olasılığı hakkında olumlu konuştu.

PayPal’ın -Braintree platformunda- 2015’te Bitcoin’i kabul eden ilk şirketlerden biri olduğunu söyleyen Rainey, Bitcoin’in yüksek volatilitesine dikkat çekti:

“Şu anda Bitcoin’in volatilitesi göz önüne alındığında işlemler için güvenilir bir para birimi olduğu söylenemez, çünkü eğer bir satıcıysanız ve %10’luk bir kar marjınız varsa, Bitcoin kabul ediyorsanız, ertesi gün Bitcoin yüzde 15 düşebilir ve bu işlemde su altında kalırsınız.”

Rainey, “Kripto para birimleri sizce popüler bir ödeme yöntemi olacak mı?” sorusuna yanıt olarak “Bunun gerçekleşmesi ihtimali çok yüksek” dedi ve devamında şu ifadeleri kullandı:

“Bu teknolojide gerçek bir fayda var. Bununla birlikte günlük yaşamda kullanılacak kadar yaygın olmadan önce daha gidecek yolu bulunuyor.”

Öte yandan PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel de Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında sık sık olumlu sözler sarf ediyor. Uzun bir süredir Bitcoin’i destekleyen bir isim olan Thiel, geçtiğimiz yılın Ekim ayında yaptığı bir açıklamada, insanların Bitcoin’i hafife aldığını söylemişti. Ayrıca, geçtiğimiz Ocak ayında da büyük miktarda Bitcoin satın aldığı ortaya çıkmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl