PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel: İnsanlar Bitcoin’i hafife alıyor

Milyarder girişimci ve PayPal kurucu ortağı Peter Thiel, uzun bir süredir Bitcoin’i destekliyor. Thiel, Suudi Arabistan’ın Riyad şehrindeki Future Investment Initative konferansında Bitcoin’in insanlar tarafından hafife alındığını söyleyerek potansiyelini bir kez daha yineledi. Bitcoin’i altın ile kıyaslayan Thiel, “Paranın rezerv hali gibi. Altın gibi bir değer deposu. Bitcoin, altının siber eşi konumuna gelirse büyük bir potansiyel elde eder.” dedi. Uzun bir süredir Bitcoin destekçisi Peter Thiel, Bitcoin’in ilk savunucularından biri. 2013 yılında Bitcoin’in dünyayı değiştirme potansiyeli barındırdığını ifade etmişti. PayPal’ın kurucularından...

Milyarder girişimci ve PayPal kurucu ortağı Peter Thiel, uzun bir süredir Bitcoin’i destekliyor. Thiel, Suudi Arabistan’ın Riyad şehrindeki Future Investment Initative konferansında Bitcoin’in insanlar tarafından hafife alındığını söyleyerek potansiyelini bir kez daha yineledi.

Bitcoin’i altın ile kıyaslayan Thiel, “Paranın rezerv hali gibi. Altın gibi bir değer deposu. Bitcoin, altının siber eşi konumuna gelirse büyük bir potansiyel elde eder.” dedi.

Uzun bir süredir Bitcoin destekçisi

Peter Thiel, Bitcoin’in ilk savunucularından biri. 2013 yılında Bitcoin’in dünyayı değiştirme potansiyeli barındırdığını ifade etmişti.

PayPal’ın kurucularından biri olarak Bitcoin‘in parasal alanda devrim yapma kabiliyetinin farkında oldu. Parasal egemenliğin zamanının sınırlı olduğunu ve şifreli paranın geleceğini uzun süredir iddia ediyordu.

Chicago Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yaptığı bir konuşmada Bitcoin’in PayPal‘ın aksine, bir para birimi oluşturmayı başarabildiğini söylemişti.

Thiel, Riyad’da katıldığı konferansta Bitcoin’in potansiyeli konusunda oldukça heyecanlıyken Suudi prens Alwaleed bin Talal farklı bir görüşe sahip. Dünyadaki en zengin Arap olan Prens Alwaleed bin Talal, Bitcoin’in Enron gibi patlayacağına inanıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl