Bitcoin karşıtı Peter Schiff, Bitcoin ağında NFT çıkardı

Yıllardır Bitcoin'e ve diğer tüm kripto paralara karşı duran, altın yatırımını destekleyen ve tüm ısrarlara rağmen bu fikrinden vazgeçmeyen yatırımcı Peter Schiff, Bitcoin ağı üzerinde NFT koleksiyonu çıkardığını duyurdu. Bitcoin ve kripto para topluluğu, Schiff'e "Hoş geldin" derken, ünlü yatırımcı ise "Bitcoin destekçisi değilim" demeyi sürdürüyor.

Ünlü yatırımcı Peter Schiff, Bitcoin konusunda ilk kez ama çok büyük bir adım attı. Schiff, direkt olarak Bitcoin yatırımı yapmasa da, Ordinals protokolü üzerinde bir NFT koleksiyonu çıkardığını açıkladı. Duyuruyu Twitter’dan yapan ünlü yatırımcıya kripto para topluluğundan da mesaj yağdı.

Schiff’in koleksiyonu, 2 ve 9 Haziran tarihlerindeki iki ayrı açık artırma ile satılacak. Bugünlerin ilkinde Ordinals NFT’leri, ikincisinde ise fiziksel eserler satılacak.

Kişisel Twitter hesabından konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan Schiff, şunları söyledi:

“En sevdiğim sanatçılardan biri olan ‘Market Price’ ile yeni bir proje başlattığımı açıklamaktan mutluluk duyuyorum. ‘Altın Zafer – Golden Triumph’ adındaki bu koleksiyon hem orijinal boyalı eserler hem de Bitcoin blok zincirindeki Ordinals NFT’lerinden oluşuyor”

CZ’den yanıt: Bitcoin’e geçtin!

Binance borsasının ünlü CEO’su CZ de, Schiff’in bu tweet’ine kayıtsız kalmadı. “Schiff’in de Bitcoin’e geçmesi beni mutlu etti” diyen CZ’ye, ünlü yatırımcıdan cevap geldi.

Schiff, “Bitcoin’e geçmedim. Bence burada değerli olan şey sanat. Orijinal bir boyalı eser ve sınırlı sayıda imzalı NFT’ler. Ordinals protokolü, sahiplik doğrulaması açısından değer katıyor” dedi.

McCormack ile “Para mı?” tartışması

CZ’nin tweet’inin altına ise ünlü İngiliz podcast’çi Peter McCormack de bir yanıt yazdı ve “O zaman sen sanat eserine doğrulama konusunda yardımcı olduğu için prtokolün de değerli olduğunu düşünüyorsun… Haydi çok yaklaştın” dedi. Schiff ise 1 Bitcoin’e değil, 1 satoshi’ye ihtiyacı olduğunu belirterek, sadece işin onay kısmını öne çıkardı.

McCormack ise buradaki 1 satoshi’nin de Bitcoin olduğunu ve Schiff’in de böylece Bitcoin’in para olduğunu kabul etmiş olduğunu belirtti ancak Schiff, ısrarla1 satoshi’nin para olmadığını, sadece sahiplik konusunda tanımlama yaptığını dile getirdi.

Ünlü podcast’çi son kez, “Senin eserinin doğruluğunu onaylayan blok zincirinin güvenliğini sağlayan şeyin ne olduğunu biliyorsun değil mi?” diyerek tartışmayı sonlandırdı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Mehmet Cevapla

    Hus bulduk 🙂