Kripto para piyasasındaki genel hissiyat iyiye gidiyor

Huobi Research tarafından yapılan bir araştırma, kripto para yatırımcılarının kısa ve orta vadeli görünümde daha iyimser olmaya başladıklarını ortaya koydu.

Son zamanlardaki Bitcoin satışlarına karşın kripto para yatırımcıları piyasanın kısa ve orta vadeli yönüyle ilgili olarak daha iyimser olmaya başlıyorlar. Huobi Research tarafından yayınlanan son Piyasa Duyarlılık Endeksi Raporu’na göre durum böyle.

Cuma günü yayınlanan rapor, 25-30 Eylül tarihler arasında 23 farklı ülkeden 552 bireysel ve kurumsal yatırımcıdan alınan verilere dayanıyor.

Genel piyasa hissiyatı 100 üzerinden 71.1 olarak ölçüldü, bu Ağustos ayına göre yüzde 2.17 oranında bir artış anlamına geliyor. Yatırımcılar, orta vadeli görünüm konusunda daha iyimserler. Orta vadeli görünümde şu anki endeks puanı, geçen aya göre yüzde 5.87’lik bir artışla yüzde 72.8’de. Kısa vadeli endeks de yüzde 2.16 oranında artarak 61.6 puana yükseldi.

Piyasa hissiyatı, kısa ve orta vadeli hedeflerde olumlu yönde artmasına karşın, uzun vadeli endeks Eylül ayında yüzde 2.75 oranında azalma gösterdi. Ancak yine de uzun vadeli endeks, 89.5 ile hala oldukça güçlü.

Öte yandan araştırmaya katılanların yüzde 92’si, toplam piyasa kapitalizasyonunun önümüzdeki üç yıl içinde yüzde 74 ila yüzde 30 arasında artacağı görüşünde.

Kaynak: CCN

→ ÜNLÜ BITCOIN GELİŞTİRİCİSİ: EOS 5 YIL İÇİNDE ÖLECEK

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl