Bitcoin yükselirken Poloniex’te işlem gören kripto para tam yüzde 80 düştü

Bitcoin yükselirken Poloniex'te işlem gören kripto paralardan biri, yaklaşık 40 dakika tam yüzde 80 düştü.

Bitcoin ve Bitcoin’le birlikte dolar bazında birçok alternatif kripto para değer kazanırken Poloniex’te işlem görenlerden biri yaklaşık 40 dakika içerisinde tam yüzde 80 oranında değer kaybetti.

Poloniex’te BTC ile alınıp satılan CLAM, Şubat ayından bu yana Bitcoin’e karşı yaklaşık yüzde 500 artış göstermişti. Fiyatın dün 21.11 dolar ile zirve yapmasının ardından kripto para, bugün bu seviyeden yaklaşık yüzde 80 düşerek 4.21 dolara kadar geriledi.

2014 yılında piyasaya sürülen CLAM için 21 dolarlık seviye, yeni bir rekor seviyeydi.

CLAM grafiği, TradingView

Resmi internet sitesi incelendiğinde CLAM’in esasında sahte ve işe yaramaz bir kripto para olduğu anlaşılıyor. Bu, birkaç ayda yüzde 500 yükselip dakikalar içinde yüzde 80 değer kaybettiğini gösteren fiyat hareketleriyle de ortada.

Kripto para, şu anda aktif olarak yalnızca Poloniex’te işlem görüyor. CLAM, YoBit’te de listeleniyor olsa da hacminin yüzde 99,97’sini Poloniex oluşturuyor. Daha önce Bittrex’te de mevcut olan CLAM, bu borsadan 2018 yılının Ekim ayında liste dışı edilmişti.

Bu arada kripto paranın %80’lik düşüşten önce 66 milyon doları aşan piyasa kapitalizasyonu, 22 milyon dolar seviyelerine indi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl