Kripto para borsası Poloniex, eski şaşaalı günlerine geri dönüyor

Kripto para borsası Poloniex, uzun süren durgunluktan sonra bir kez daha büyük bir dijital varlık alım-satım platformu haline geldi.

Global piyasadaki en eski kripto para borsalarından biri olan Poloniex, uzun süren durgunluktan sonra bir kez daha büyük bir dijital varlık alım-satım platformu haline geldi.

2015 yılına kadar Poloniex, Coinbase ile birlikte en büyük kripto para borsalarından biriydi. Token ve alternatif kripto para birimleri gibi daha küçük işlem çiftlerine yatırım yapan trader’lar için değiş dokuş imkanı sundu.

Ancak borsa ve Poloniex’in çalışma ekibinin meşruiyeti hakkındaki tartışmalar, platformun sıkı rekabette kaybetmesini, Bittrex, Bitfinex, Binance, OKEx, Huobi, HitBTC ve diğer birçok büyük kripto para borsalarının gerisinde kalmasına yol açtı.

Şubat’da son birkaç yılda büyük risk sermayesi şirketlerinden yüz milyonlarca dolar toplayan bir kripto para ve Blockchain şirketi olan Circle, Poloniex’i, 400 milyon dolardan daha fazla bir miktardan satın aldı.

Satın alımdan bir buçuk ay sonra, Nisan’da, Circle ekibi, borsanın yeniden inşa edilmesinde ve özellikle müşteri desteği konusunda önemli yollar katetiğini belirtmişti. Satın alımdan önce, Poloniex’in 159,000 tane müşteri şikayeti vardı.

Platform ve faaliyetleri ile ilgili şikayetlerin oluşturulması büyük ölçüde borsadaki düşüş eğiliminin son bulmasını sağladı. Platform satın alındıktan sonra, Circle hemen güçlü bir iletişim ve teknik destek ekibi kurdu ve bu oldukça işe yaradı.

Yedi ay içinde Circle, Poloniex’i tekrar toparladı ve eski haline geri dönmesini sağladı.

Yakın zamanda Poloniex, Bittrex’i geride bırakarak piyasadaki en iyi 20 kripto para borsası arasında girdi. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre borsa son 24 saat içinde hacminde yüzde 350 oranında bir artış yaşayarak 180 milyon doları aştı.

Circle ekibi Nisan’da “Şubat ayı sonlarında, Poloniex ve Circle entagrasyonu başladığında, 159,000 müşterinin şikayet sorunu ile karşı karşıya kaldık. Son 6 hafta içinde, bunların 76,000’ini çözdük ve destek ekibimize 6 yeni görevli ekledik. Cüzdan altyapımızda çalışan mühendis sayısını üçe katladık ve süreci hızlandırdık.” demişti.

Sırada ne var?

Poloniex’in hacmine bakılarak, bu borsanın ERC20 token’larını ve Ripple, Ethereum, Stellar ve Bitcoin gibi büyük kripto para birimlerine daha az likit varlık sunma konusundaki odağını değiştirdiği aşikâr.

Önümüzdeki aylarda, piyasa yeniden momentum ve hacim kazandıkça Poloniex; Binance, Huobi, OKEX, Upbit, Bithumb, Bitfinex ve diğer sadık kullanıcılara ve sağlam bir itibara sahip diğer lider borsalarla rekabet etmek zorunda kalacak.

→ ÇILGIN YÜKSELİŞLERİN ORTASINDA BITFINEX’E 50 MİLYON DOLAR GÖNDERİLDİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl