Pompliano 3 gerekçe sundu: Bitcoin, neden 50,000 dolara ulaşacak?

Yatırım yöntemi şirketi Morgan Creek Digital'in kurucusu Anthony Pompliano, Bitcoin'de 50,000 dolar tahmini için 3 gerekçe sıraladı.

Yatırım yönetimi şirketi Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano, Bitcoin fiyatının bu yıl potansiyel olarak 50,000 dolara yükseleceğine inandığını söyledi. Pompliano, ETF spekülasyonunun, kurumsal ilginin ve insan psikolojisinin Bitcoin’de fiyat artışını tetikleyeceğini ifade etti.

Cheddar’a konuşan Pompliano, şu yorumu yaptı:

“Gelecekte bir noktada 50,000 dolara yükseleceğine dair güvenim neredeyse tam. Bu bu yılın sonunda da olabilir. Bunun bu yılın sonunda olacağına da çok değil ama biraz güveniyorum.”

Eski bir Facebook çalışanı olan Pompliano’nun bu iyimser görüşünün arkasında ilki insan psikolojisi olmak üzere 3 neden var.

Pompliano, son dönemde Bitcoin ETF‘leriyle ilgili spekülasyonların yükseliş eğilimini sürdürdüğünü belirtti. Bununla birlikte SEC’in yakın gelecekte Bitcoin ETF’leri için onay vereceği konusunda daha az iyimser:

“Önümüzdeki 30 gün içinde onaylanacağını düşünmüyorum fakat göreceğiz. Bu konuda heyecan duyan bir grup insan var.”

Pompliano ayrıca şu anda kripto para piyasalarında kurumsal bir ilgi artışı olduğunu vurguladı. Bu ilgi artışının ticaret hacmini büyüteceğini ve fiyatları yukarı çekebileceğini söylüyor:

“Üçüncüsü, kurumsal paraya bakarsınız, bu para son dönemde kripto paralarla ilgili fonlara ve vadeli işlem sözleşmelerine geliyor. Bu ürünlerin bazılarında gerçekten büyük artışlar görüyoruz. Bu durumun yılın geri kalanında bu varlığın fiyatını çok daha fazla artırmaya devam edeceğini düşünüyorum.”

Pompliano ayrıca dünyanın hızla dijitalleştiğine de dikkat çekti. Pompliano’ya göre geleneksel finansal kurumlar şu anda dijital ürünler sunmak için çabalıyorlar:

“Ya yaptıkları işi dijitalleştirmek zorundalar ya da yok sayılacaklar.”

Başka bir eski Facebook çalışanı da Cheddar’a konuştu. Şu anda Fin’in kurucu ortağı olan Sam Lessin, bir Bitcoin maksimalisti olduğunu söyledi ve “Blockchain ve kripto para ekosistemine daha geniş bir açıdan bakarsak insanların küresel olarak değiştirilemez bir defteri kebire sahip olmanın ne kadar büyük bir şey olduğunu tam anlamıyla idrak ettiklerini sanmıyorum.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl