Fon yöneticisi, yatırım seçeneklerini en iyiden en kötüye derecelendirdi

Bitcoin yatırımcısı ve destekçisi Anthony Pompliano, popüler yatırım seçeneklerini mevcut durumda en iyiden en kötüye derecelendirdi.

grafik uzmancoin piyasalar

Kripto para yatırım yönetimi şirketi Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, önümüzdeki 18-24 ay boyunca iyi ve kötü performans göstereceğine inandığı yatırım enstrümanlarını sıraladı.

Düşüncelerinin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini vurgulayan Pompliano, gelecek 18-24 ay içinde hemen hemen her varlığın fiyatının önemli ölçüde artacağını, bunun farkında olmak için bilim adamı olmanın gerekmediğini ifade etti. Fon yöneticisi, “ABD’nin başarısız olmayacağına ve belirli varlıkların sıfıra gitmeyeceğine inandığınız sürece aynı varlıkları satın almanıza rağmen fiyattaki bu düşüşler getirilerinizi artırmak için cazip fırsatlardır.” dedi.

Bitcoin: 11/10

Pompliano, daha sonra ise küresel krizden sonra yatırım yapılabilecek varlıkları derecelendirdi. Koronavirüs salgını sonrası bir numaralı seçiminin 10 üzerinden 11 puan ile Bitcoin olduğunu belirtti.

Fon yöneticisi, dolar değer kaybettikçe yatırımcıların enflasyon riskinden korunmak için deflasyonist varlıklar arayacaklarını, Bitcoin ile altının bundan yararlanacağını ileri sürüyor. Pompliano, Bitcoin’de blok ödülü yarılanmasına işaret ederek “Ortada negatif bir arz şokuyla hemen hemen aynı zamanda olumlu bir talep şoku var. Bu merkezi olmayan dijital para için roket yakıtı olacak.” yorumunu yaptı ve Bitcoin’in önümüzdeki iki yıl içinde 20 bin ila 100 bin dolar arasında olacağına inandığını aktardı.

Hisseler: 8/10

Pompliano’nun ikinci en iyi yatırım tercihi ise hisse senetleri. Hisse senetleri için 10 üzerinden 8 puan veren Pompliano, iyileşmenin yeni koronavirüsten doğrudan etkilenen sektörler için farklı olacağını iddia ediyor. Fon yöneticisi, “Buradaki büyük risk, gelirlerinin çoğu buharlaştığından bu şirketlerin iflas etme ihtimalleridir. Bunun olacağına inanmıyorum. Daha ziyade, tüm endüstrilerinin yıkımını önlem için devlet yardımı ile desteklenmiş sektörlerde önemli bir konsolidasyon görmemiz daha olası.” ifadelerini kullandı. Pompliano, bu noktada havayolu, otel ve gıda sektörlerine işaret etti.

Petrol: 5/10

Petrol’e gelince Pompliano, 10 üzerinden 5 puan verdi ve emtianın çok riskli olduğunun altını çizdi. Jeopolitik karmaşıklığın yanı sıra elektrikli araç endüstrisi gibi petrole bağımlılığı azaltacak gelişmelere dikkat çeken Pompliano, bunun uzun vadede büyü bir tehdit olmaya devam ettiğini yazdı.

Altın: 3/10

Altını da değerlendiren fon yöneticisi, bu varlığa şaşırtıcı bir şekilde 10 üzerinden 3 verdi. Pompliano, altının piyasadaki diğer fırsatlar kadar cazip olmadığını düşünüyor. Altının son zamanlarda 1700 dolardan 1500 doların biraz altına gerilediğine dikkat çeken Pompliano, bu ‘değer deposu’ varlığının zaman içinde nispeten istikrarlı olduğu için yatırımcıların güvenini kazandığını fakat bu volatilite eksikliğinin kötü zamanlarda harika olmakla beraber iyi zamanlarda olumsuz bir durum olduğunu belirtti. Ons altın fiyatının kolaylıkla 2000 doları aşabileceğine inanan Pompliano, önümüzdeki 24 ay içinde 2500 doların üzerine çıkmasını beklemediklerini açıkladı.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, Yazarın kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl