Binance araştırması: Kripto paraları yukarı taşıyacak potansiyel faktörler

Binance Research tarafından 40'ı aşkın kurumsal ve VIP müşteri ile gerçekleştirilen araştırmanın sonuç raporunda kripto paralara olumlu yönde en çok etki edecek potansiyel faktörler sıralandı.

Binance’in araştırma kolu Binance Research tarafından gerçekleştirilen ve geçtiğimiz günlerde yayınlanan piyasa araştırması raporunda kripto para sektörünü büyütecek potansiyel itici güçlere de yer verildi.

Yasal düzenlemeler ilk sırada

Binance Research ekibi, borsanın kurumsal ve VIP müşterilerine ulaşarak kripto paralara olumlu yönde en çok etki edecek gelişmeleri sordu. Alınan yanıtlara göre Facebook, JPMorgan ve Samsung gibi özel şirketlerin girişimleri, genellikle kripto para sektörü için küçük itici faktörler olarak sıralanırken küresel ve yerel düzenlemelerdeki değişiklikler, en büyük potansiyel büyüme faktörü olarak görülüyor.

Düzenlemelerin ardından ikinci sırada ETF’ler yer alıyor. Bilindiği gibi son iki yıldır ETF konusu kripto para piyasasının gündemini sık sık meşgul ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ilk Bitcoin ETF’sini ne zaman onaylayacağı merak edilirken önümüzdeki Ekim ayında nihai karar açıklaması yapılacak olan iki Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor.

Kripto paralara en çok etki edecek faktörlerden üçüncüsü ise E*Trade ve Fidelity gibi geleneksel aracılık şirketlerinin kripto para hizmetleri sunması olarak görülüyor.

Kripto para sektörü için öne çıkan 8 potansiyel itici gücün sıralaması

Bitcoin’de piyasa payı beklentisi

İlgili araştırmada katılımcılara Bitcoin’in piyasa payına ilişkin beklentileri de soruldu. Buna göre katılımcıların yüzde 80’inden fazlası Bitcoin’in piyasa payının yıl sonuna kadar yüzde 40-60 aralığında olacağını düşünüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl