Bitcoin’de yükseliş koşusu 1 yıldır görülmeyen seviyeye ulaştı

Bitcoin 50 bin dolar sınırını zorlamaya devam ederken, son 6 günü yükselişle kapadı. En büyük kripto para eğer bugünü de artıda kaparsa, son olarak 2023'ün ocak ayında görülen 6 günlük pozitif ralliyi de geride bırakmış olacak.

ETF’lere olan ilginin her geçen gün büyümesiyle beraber Bitcoin fiyatı 48 bin doları da aşarken, 2024 yılı için ise uzmanlar iyimser yorumlar yapmaya devam ediyorlar. En büyük kripto para son 6 günü pozitif kaparken, bu sayının 7 güne çıkması ise, son 1 yıldır görülmeyen bir rallinin yaşanmasını sağlamış olacak.

Eğer Bitcoin 7. günü de yani bu geceyi de pozitif kaparsa, bu gidişat geçen senenin ocak ayından bu yana görülmüş en büyük ralli olacak.

“Kurumsal firmaların geldiğinin göstergesi…”

Bitcoin’in yükselen hareketleri konusunda ise uzmanlar olumlu değerlendirmelerde bulunmaya devam ediyor. Kripto platformu BTC Markets Pty’nin CEO’su Caroline Bowler, Bloomberg televizyonuna yaptığı yorumda, “Tüm bu yükselişler kurumsal paranın Bitcoin’e geldiğinin net göstergesidir” dedi.

Grayscale satışları da düşüremedi

Bilindiği üzere ETF’lerin işleme açıldığı 11 Ocak’tan sonra Grayscale şirketi, müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda 6 milyar dolarlık satış yaptı ancak bu satışlar da Bitcoin fiyatının yükselişini engelleyemedi. Sadece cuma günü ETF’lere gelen net para 540 milyon dolardı.

Halving’e az kaldı

Öte yandan ETF’lerin ardından, heyecanla beklenen bir başka gelişme de ödül yarılanması… Halving olarak da bilinen yarılanmaya yaklaşık 60 gün kalırken, uzmanlar yatırımcıların burada da fiyatın artması beklentisi içine girdiklerini ve yükselişi artık halving’in de tetiklemeye başladığını ifade ediyorlar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl