Tam bir yıl sonra: Bitcoin grafiğinde dikkat çeken önemli sinyal

Bir kripto para analisti, 5200'ün üzerinde işlem gören Bitcoin'de önemli bir sinyalin Şubat 2018'den beri ilk defa pozitife döndüğünü bildiriyor.

Birkaç gündür 5200 dolar seviyesinin üzerinde tutunan Bitcoin’de bir yılın ardından ilk defa önemli bir boğa sinyali görüldü.

CoinDesk analisti Omkar Godbole, Bitcoin’in iki haftalık Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama Göstergesi (MACD) histogramının 2018 yılının Şubat ayından beri ilk defa pozitife döndüğünü ve bunun da uzun vadeli ayıdan boğaya trend değişiminin işareti olduğunu ileri sürdü.

Godbole, trend değişimlerini ve gücünü belirlemek için yaygın olarak kullanılan MACD’nin iki haftalık (15 günlük) grafikte ilk kez Şubat 2018’den bu yana sıfırın üzerine çıktığını ifade etti.

Ayrıca analist, MACD’de 2016 yılının Temmuz ayında görülen önceki son pozitif görünümü, 2.5 yıllık bir boğa piyasasının izlediğine dikkat çekti.

Kaynak: CoinDesk

Öte yanda  analist, kısa vadede ise Bitcoin’in 5239 dolardaki 21 aylık üstel hareketli ortalamasının üzerinde kalmakta zorlandığını belirtti. Godbole, 5192 doların kırılması durumunda fiyatın 5000 dolara düşebileceğini yazıyor.

Kripto para borsası Bitstamp’ten elde edilen verilere göre bir numaralı kripto para, yayın saatinde (19.30) 5245 dolardan alınıp satılıyor. Kripto para piyasasının toplam büyüklüğü 180 milyar dolara yakınken Bitcoin’in payı yüzde 51.9 seviyesinde.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahısların kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun