Türk Bitcoin borsasını soyan çeteyi PUBG ele verdi

İstanbul merkezli bir kripto para borsasından milyonlarca TL değerinde kripto para çalan çeteyi PUBG oyununun ele verdiği anlaşıldı.

İstanbul’da faaliyet gösteren kripto para borsasından 20 Aralık’ta 13 milyon TL değerinde kripto para çalan çeteyi PUBG oyununun ele verdiği öğrenildi.

Yakalanmamak için PUBG’yi kullandılar

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan teknik ve fiziki takip neticesinde şüphelilerin yaklanamamak amacıyla Play Unknown’s Battlegrounds (PUBG) oyunu üzerinden sesli görüşme yaparak iletişime geçtiği tespit edildi. Ancak bu yöntem, şüphelileri, polise yakalanmamaktan kurtaramadı. Belirlenen 24 kişi için 8 ilde eş zamanlı olarak operasyon başlatan polis, 23 şüpheliyi gözaltına aldı. Daha önce bildirdiğimiz gibi adliyeye sevk edilen bu şüphelilerden 6’sı tutuklanırken 9’u adli kontrol şartıyla, 8’i ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

56 bin TL nakit, 1.3 milyon dolar kripto para

Öte yandan polis tarafından yürütülen incelemelerde 56 bin TL nakit para ile 1.3 milyon TL değerinde kripto para ele geçirildi. Ele geçirilen bu paralar, İstanbul merkezli kripto para borsasına iade edildi.

 
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun