QCP’den yeni Bitcoin yorumu: Boğa işaretlerini alıyoruz

Asya'nın büyük kripto para işlem ve piyasa yapıcı şirketlerinden olan QCP, yeni Bitcoin analizini paylaştı. ABD enflasyon rakamlarının, fiyatların yukarı doğru kırılımını sağladığını belirten şirket analistleri, en büyük kripto paranın 74 binin üzerine çıkarak zirve yapmasını beklediklerini yazdılar.

Singapur merkezli kripto para hizmetleri şirketi QCP, Bitcoin’deki yükselişi değerlendirdiği bir rapor paylaştı. Hatırlanacağı üzere şubat ayında da sert yükseliş beklentilerini dile getiren şirket bu konuda haklı çıkmıştı.

“Yükselişlerin sürmesini bekliyoruz”

Bu sabah yeni analist raporunu paylaşan şirket, kripto paralardaki yükselişin ABD enflasonuyla alakalı olduğunu ifade etti:

“ABD TÜFE rakamları, riskli varlıklarda yukarı yönlü bir kırılım getirdi. Rakamların açıklanmasının ardından Bitcoin 66 bin doların üzerine çıktı. Bu iyi gidişatın devam etmesini ve fiyatın 74 bin doları aşmasını bekliyoruz. Ekibimiz, 2024’ün aralık ayı için 100-120 bin dolarlık kontrat alımları tespit etti”

“Boğa işaretlerini görüyoruz”

Şirket analistleri ayrıca büyük varlık yöneticileri ve fonların da artık Bitcoin almaya başladıklarını yazdılar:

“Kurumsal firmalar, emeklilk fonları ve varlık fonlarının Bitcoin’e olan talebi gittikçe artıyor. Son olarak Millennium ve Schonfeld şirketleri, yönettikleri varlıkların sırasıyla %3 ve %2’lik bölümlerini Bitcoin’e yatırdıklarını açıkladılar. Enflasyonun düşürülmesi mücadelesi ve ABD seçimleri birleştiğinde, bir boğa sezonunun yeniden başlamasının işaretlerini alıyoruz”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl