Kayıp 100 milyon dolarlık Ethereum 3 lider borsada bulundu

Dün yayınlanan detaylı bir raporla CEO'sunun ölümünün ardından cüzdanlarına erişimi kaybeden kripto para borsası QuadrigaCX'in 100 milyon dolarlık kayıp Ether'lerinin bulunduğu bildirildi.

Yeni yayınlanan bir rapor, Kanada’nın en büyük kripto para borsası QuadrigaCX’in ölen CEO’su Gerry Cotten’in müşterilere ait fonları bir depolama aracı olarak çok sayıda borsalara gönderdiğini doğruladı.

Dün yayınlanan ve QuadrigaCX’in kontrolündeki cüzdanların işlem analizini içeren rapor, kümülatif 649,708 Ethereum’un (ETH) çok sayıda borsaya gönderildiğini gösteriyor.

Elde edilen bulgular, borsanın 9 Aralık’ta hayatını kaybeden CEO’su Cotten’in cüzdanları yönetme yetkisine sahip tek kişi olduğunu kanıtlıyor. Bulgulara göre 9 Aralık’tan sonra cüzdanlarla ilişkili hiçbir işlem yapılmadı.

Komplo teorileri çöktü

Raporun gösterdiği gibi cüzdanlarla ilişkili son üç işlem CEO’nun ölümünden bir gün önce, 8 Aralık 2018’de gerçekleştirildi. CEO’nun eşi Jennifer Robertson ve borsayla ilişkili diğer kişiler, müşterilerin paralarının nereye aktarıldığı hakkında bilgi sahibi olmadıklarını söylemişlerdi. Cotten’in bir saklama aracı olarak tercih ettiği ve toplamda 100 milyon dolarlık Ethereum gönderdiği borsalar arasında Bitfinex, Kraken ve Poloniex yer alıyor.

Gerry Cotten

Raporda Kraken’in 84,248 Ether aldığı yazılırken Bitfinex’e 239,240 ve Poloniex’e ise 326,220 Ether transferi olduğu kaydedildi.

Şimdi ne olacak?

Bundan sonra hazırlanan raporu inceleyerek bulunan fonların QuadrigaCX alacaklılarına dağıtılıp dağıtılmayacağı bu üç borsanın insafında. 84,248 Ether aldığı öne sürülen Kraken, kayıp paraların bulunması için dün 100,000 dolar ödül vereceği bir program başlattı.

Haber: U.today

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl