Bitcoin büyük bir testle karşı karşıya: “Olmamız gereken yerde değiliz”

11 bin dolara yakın seviyelerde seyreden Bitcoin'de birkaç günlük ralliden sonra zayıflık belirtileri baş gösteriyor. Oanda Corporation'da kıdemli analist olan Ed Moya ise "Hala olmamız gereken yüksek noktada değiliz." diyor.

bitcoin

Kripto para piyasası bu hafta adeta şaha kalktı ve yukarılara giden yeni bir yola girmeye çalışıyor ancak piyasa çok daha büyük bir testle karşı karşıya…

Bitcoin ve Ether dahil olmak üzere en çok işlem gören kripto paraların performansını ölçen Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi, 500 seviyesine yaklaşıyor. Endeks bu noktaya yıl içinde iki kez daha dokunmaya çalışmış ancak başarılı olamamıştı. Öte yandan Göreceli güç endeksi olarak bilinen bir teknik ölçüm, Şubat ayındaki rallide 80 seviyelerindeyken aşırı alım görmüş ve daha sonra da adeta bir duvara çarpmıştı.

ABD para politikalarından ötürü destek paketlerinin enflasyonu tetikleyeceği sebebiyle birçok spekülasyonun olduğu bir noktada Bitcoin bu hafta yüzde 20’ye yakın ciddi bir yükseliş yaşadı.

Oanda Corporation’da kıdemli analist olan Ed Moya, Bloomberg’e verdiği demeçte konuyla ilgili yorumunda şunları söyledi:

“Daha da yukarılara gitmek için bir katalizörümüz olacak, çünkü hala olmamız gereken yüksek noktada değiliz. Bu seviyeleri kırdığınız zaman, ilginin arttığını ve dolar zayıflığının da katkısıyla yukarı momentumun güçleneceğini göreceksiniz. 14 günlük göreceli güç endeksleri Bitcoin ve altının aşırı alım durumunda olduğunu gösterse de kripto paralarda yükselişler zamanla yarışabilir. Kurumsal yatırımcıların piyasaya giriş yapmaları da bu yükselişlere uzun vadede bir temel ve destek oluşturuyor.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl